Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Pomogą w walce z koronawirusem

Główne zdjęcie
Bezdotykowe stanowisko z napędem nożnym do dezynfekcji rąk stanęło przez ratuszem w Łomży (fot. UM Łomża)

Od miesięcy są w większych sklepach, instytucjach i zładach pracy. Teraz bezdotykowe stanowiska z napędem nożnym do dezynfekcji rąk będą rozstawione w różnych częściach Łomży. Władze miasta kupiły 27 takich urządzeń. Ponad połowa z nich ma trafić do miejskich szkół, a reszta ma być rozstawiona w miejscach publicznych. Pierwsze takie urządzenia ustawiono w pobliżu placu zabaw w Parku Jana Pawła II Papieża Pielgrzyma oraz przed miejskim ratuszem.

Na zakup urządzeń do dezynfekcji rąk władze miasta przeznaczyły 61 tys. zł. Pieniądze pochodzą z budżetu miasta. Jak przekazuje Łukasz Czech z ratusza 14 stanowisk zostanie przekazanych do szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które zamontują je na swoich obiektach przed rozpoczęciem roku szkolnego. 
Kilka urządzeń trafi do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który rozlokuje je m.in. na bulwarach, terenach sportowo rekreacyjnych na os. Konstytucji 3-go Maja i przy ul. Browarnej, Orliku przy ul. Katyńskiej, na terenie Stadionu Miejskiego i w Parku Wodnym. Montaż pierwszych  rozpoczęło już Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Taki dozownik pojawił się w Parku Jana Pawła II, i przed Ratuszem na Starym Rynku. Ma być także na nowym dworcu autobusowym, oraz w Parku Jakuba Wagi. Jedno urządzenie w najbliższych dniach stanąć również przy Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę