Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

PO chce wygrać Prezydenta... nawet w Łomży

Główne zdjęcie
Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej

- Te wybory są do wygrania, ale każdy z nas ma jeden głos, dlatego potrzebna jest absolutna mobilizacja – mówił w Łomży Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej zachęcając do głosowania w niedzielę na Rafała Trzaskowskiego. - Wyniki pierwszej tury pokazują, że druga tura w Łomży może być dla Rafała Trzaskowskiego – dodawał Rober Tyszkiewicz, szef wojewódzkich struktur partii, jakby zapominając, że kandydat PO zebrał ponad dwa razy mniej głosów niż urzędujący Andrzej Duda, na którego swój głos 28 czerwca oddało ponad 51% głosujących mieszkańców Łomży.

W pierwszej turze wyborów prezydenckich 28 czerwca  14 235 mieszkańców Łomży, czyli ponad  51% głosujących, oddało swój głos na Andrzeja Dudę popieranego przez PiS. Rafała Trzaskowskiego zgłoszonego przez Platformę Obywatelską poparło 6 583 łomżan. Teraz obie partie stojące za kandydatami PiS i PO starają się zmobilizować jak najwięcej swoich zwolenników, przed niedzielną dogrywką wyborczą. Działacze Platformy  Obywatelskiej z jej szefem Borysem Budką we wtorek objeżdżali województwo podlaskie, a Łomża była ostatnim ich punktem. Konferencję prasową na rogu ul. Długiej i Farnej w pobliżu ławeczki Hanki Bielickiej wyznaczono na godzinę 16.45 – na nieco ponad trzy godziny przed zaplanowaną w Łomży pierwszą od ponad pięciu lat wizytą urzędującego Prezydenta Polski Andrzeja Dudy, który także w Łomży ma zakończyć przedwyborczy objazd po województwie podlaskim. 

Polacy chcą zmiany
- 57% Polek i Polaków w pierwszej turze opowiadało się za zmianą w Pałacu Prezydenckim – mówił w Łomży Borys Budka. Przekonywał, że taki wynik wyborów to także pokazanie, że „Prezydent RP nie musi być na pasku z Nowogrodzkiej”. Szef PO mówił, że dziś „funkcję Prezydenta sprawuje de facto inny człowiek” niż Andrzej Duda. 
- Dzisiaj stawką w tych wyborach jest przede wszystkim to, czy będziemy w Polsce mogli normalnie ze sobą rozwiać – mówił nawiązując do przekrzykujących go kilku osób próbujących  zakłócić wiec działaczy PO. - Ale przede wszystkim w tych wyborach jest to, czy będzie dalej polski samorząd. Czy będą dalej bezpośrednie wybory wójtów, prezydenta. Czy będą o sprawach tych najważniejszych decydowali ludzie wybierani tu i teraz – dodawał przekonując, że „Rafał Trzaskowski pokazuje, że dialog, rozmowa, solidarność, to są wartości, o które warto walczyć i wbrew propagandzie.” - Warto być w niedzielę w lokalu wyborczym. Warto wybrać nowego prezydenta RP i gorąco zachęcam do tego, aby wybrać Rafała Trzaskowskiego - mówił. 

Szacunki zysków, czy zaklinanie rzeczywistości? 
- Wyniki pierwszej tury pokazały, że wspólne elektoraty kandydatów opozycyjnych bardzo blisko są wynikowi pana prezydenta Dudy, więcej jest o co walczyć – mówił szef miejskich struktur PO Maciej Borysewicz, dla którego było to pierwsze publiczne wystąpienie po zwalczeniu zakażenia koronawirusem. 
- W pierwszej rundzie na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało w Łomży prawie 7 tysięcy ludzi, a więc mniej więcej tyle, co głosuje na PO w mieście. Ale 3 i pół tysiąca zagłosowało na Szymona Hołownię. I przede wszystkim o te głosy, i głosy tych ludzi, którzy do wyborów nie poszli, chcemy dzisiaj zawalczyć – dodawał Jacek Piorunek, szef powiatowych struktur PO przekonując, że „elektorat Szymona Hołowni jest elektoratem podobnym do elektoratu naszego”. 
Znacznie dalej w zaklinaniu rzeczywistości poszedł towarzyszący Borysowi Budce w objeździe województwa, szef wojewódzkich struktur partii, poseł Robert Tyszkiewicz. 
- Wyniki pierwszej tury pokazują, że druga tura w Łomży może być dla Rafała Trzaskowskiego – ogłosił Tyszkiewicz dodając - Musimy się tylko zmobilizować, musimy zaprosić rodzinę, przyjaciół. Musimy uwierzyć w zwycięstwo, w to, że jest możliwe i 12 lipca gremialnie udać się do lokali wyborczych. 

Szpital, a wybory prezydenckie
Zupełnie inną „nutę” uderzył inny poseł PO z Białegostoku, Krzysztof Truskolaski. 
- Rafał Trzaskowski nie podjąłby decyzji, aby w jedynym w mieście szpitalu, Szpitalu Wojewódzkim w Łomży zrobić szpital jednoimienny. Nie byłoby takiej możliwości. Na początku Rafał Trzaskowski skonsultowałby się z mieszkańcami, a później podjął decyzję. Niestety rząd PiS-u, wojewoda PiS-owski  nie rozmawia z mieszkańcami Łomży i wbrew Państwu zrobili ten szpital jednoimienny – mówił dodając na koniec - „wierzę, że Rafał Trzaskowski będzie mieć bardzo dobry wynik w Łomży i powiecie łomżyńskim”.  

Krzysztof Truskolaski, to syn prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, który także, jako szef wojewódzkiego sztabu wyborczego  Rafała Trzaskowskiego, zachęcał mieszkańców Łomży do głosowania w niedzielnych wyborach na kandydata PO. 
- Zaangażowałem się bardzo mocno w kampanię Rafała Trzaskowskiego. Dlaczego? Ja to zrobiłem z egoizmu. Dlaczego? Dlatego, że walczę o samorząd – mówił Tadeusz Truskolaski przekonując, że „tylko Rafał Trzaskowski jest gwarantem” polskiego samorządu. 

Foto: Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej
Foto: Borys Budka rozdaje gazetę Rafała Trzaskowskiego
Foto: Borys Budka rozdaje gazetę Rafała Trzaskowskiego
Foto: Borys Budka rozdaje gazetę Rafała Trzaskowskiego
Foto: Borys Budka rozdaje gazetę Rafała Trzaskowskiego
Foto: Robert Tyszkiewicz (poseł PO), Maciej Borysewicz (wiceprzewodniczący Rady Miasta), Borys Budka (przewodniczący Platformy Obywatelskiej), Jacek Piorunek (radny sejmiku), Tadeusz Truskolaski (prezydent Białegostoku) i Krzysztof Truskolaski (poseł PO)
Foto: Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku
Foto:
Foto: Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej
Foto:
Foto: Jacek Piorunek
Foto: Maciej Borysewicz
Foto:
Foto:
Foto: Były prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski z żoną i prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę