Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Bezpieczne chłodzenie do domu – co się sprawdza?

Wakacje się już rozpoczęły. Możemy w końcu pomyśleć o wypoczynku i zapomnieć o miesiącach zdalnej nauki, w którą zaangażowani byli w wielu rodzinach praktycznie wszyscy domownicy. Teraz nadszedł czas na relaks.

Jeśli część tych słonecznych miesięcy spędzamy we własnych czterech ścianach, warto pomyśleć o zainstalowaniu praktycznych urządzeń chłodzących. Przy ich pomocy podnosimy komfort oraz tworzymy idealne warunki do regeneracji sił.

Na co warto postawić? Które rozwiązania są najefektywniejsze, a które najoszczędniejsze? O tym napiszemy poniżej.

Komfort cieplny w każdym domu

Odpowiednie warunki termiczne w domach przede wszystkim wpływają na komfort mieszkańców. Powinno się dbać o wielką wydajność urządzeń grzewczych. Można na przykład zainwestować w najtańsze ogrzewanie elektryczne z Econovli.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że mówiąc o właściwej temperaturze bynajmniej nie mamy na myśli wyłącznie ogrzewania, wykorzystywanego w miesiącach zimowych. Równie ważne są urządzenia i instalacje chłodzące, przydatne w trakcie największych, wakacyjnych upałów.

Do urządzeń chłodniczych, chętnie wprowadzanych do domów mieszkalnych i biur, zalicza się szereg mocno zróżnicowanych sprzętów. Które z nich są najbardziej przydatne?

Wentylatory – chłód w dowolnym miejscu, w dowolnym czasie

Najpopularniejszym typem urządzeń, z których chętnie korzysta spora grupa użytkowników, są wentylatory. Wyróżnia się modele montowane na stałe (np. do sufitu) lub przenośne. Wymuszają one ruch powietrza, co pozwala uzyskać przyjemny chłód nawet w szczególnie gorące dni. Niektóre modele sufitowe posiadają również opcję zmiany ustawień na zimowe, dzięki czemu przydają się także do rozprowadzania ciepłego powietrza z instalacji konwekcyjnej.

W wentylatorach nie znajdziemy chłodziwa. Są zatem przyjazne środowisku naturalnemu. Aby dodatkowo zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, warto wybrać nowoczesne, skuteczne rozwiązania, pobierające niewiele prądu.

obraz_1.jpg

Klimatyzatory – temperatura pod ścisłą kontrolą

Jeszcze kilka lat temu klimatyzacje kojarzyły się głównie z amerykańskimi filmami. Obecnie, przy stale rosnącej temperaturze w okresie letnim, tego typu instalacje stają się standardem w nowo wznoszonych zabudowaniach mieszkalnych i biurowych w naszym kraju.

Dużą popularnością cieszą się modele typu split (jedna jednostka we wnętrzu, jedna na zewnątrz). W niektórych przestrzeniach biurowych wykorzystuje się wariant multisplit (kilka lub kilkanaście jednostek wewnętrznych i jedna zewnętrza). Są one połączone instalacją, w której nieustannie krąży czynnik chłodzący, pozwalający na obniżenie nawet bardzo wysokiej temperatury we wnętrzu do optymalnego, ściśle określonego przez nas poziomu. Dzięki temu uzyskuje się komfort i wygodę o każdej porze roku.

Oddzielną kategorią klimatyzatorów są urządzenia mobilne, które łatwo ustawić dokładnie tam, gdzie potrzebujemy szybkiego obniżenia temperatury, a nie mamy dostępu do instalacji klimatyzacyjnej.

Warto również pamiętać, że klimatyzatory gwarantują utrzymywanie stałej temperatury, regulowanej za pośrednictwem pilota lub specjalnej aplikacji, jeśli włączymy domową instalację chłodzącą do systemu Smart Home.

Klimatyzery – obniżanie temperatury przyjazne środowisku naturalnemu

Trzecią kategorią urządzeń chłodzących są nowoczesne klimatyzery. To niewielkie, przenośne sprzęty elektryczne do użytku w domach i miejscach pracy, dzięki którym można sprawnie obniżać temperaturę.

W jaki sposób działają? Gorące powietrza jest zasysane do środka przez wentylator. Przechodzi przez specjalny wkład chłodzący z wodą, a następnie jest wypychane z powrotem do pomieszczenia, dając odczucie chłodu oraz przyjemnej bryzy.

Klimatyzery to skuteczny sposób na obniżenie temperatury oraz regulację wilgotności powietrza we wnętrzach, bez stosowania chłodziwa, które mogłoby stanowić zagrożenie dla środowiska naturalnego. Są w pełni przyjazne naturze i niezmiernie praktyczne.

Ich niewątpliwą zaletą są niewielkie rozmiary oraz zdecydowanie niższa cena niż w przypadku rozbudowanych instalacji klimatyzacyjnych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że przy klimatyzerach nie można kontrolować wysokości temperatury ani uzyskać przyjemnego chłodu w rozległych pomieszczeniach.

Optymalne warunki – dla zdrowia i bezpieczeństwa

Zapewnienie odpowiedniej temperatury we wnętrzach przez cały rok pozwala na poprawę komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców. Zbyt wysoka lub niska temperatura potrafi bowiem prowadzić do różnych, poważnych problemów zdrowotnych oraz drastycznego pogorszenia samopoczucia.

Warto zatem zadbać o wprowadzenie do domów właściwych urządzeń. Ich wybór jest na tyle szeroki, że raczej na pewno każdy znajdzie swój sposób na zapewnienie chłodu w domowym zaciszu.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę