Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

To był prawdziwy sprint po pieniądze. 35 milionów skończyło się w 8 minut.

Pod koniec czerwca Urząd Marszałkowski w Białymstoku przeprowadził konkurs na dotacje dla przedsiębiorców, który ucierpieli w wyniku pandemii koronawirusa. Do rozdysponowania było 35 milionów złotych. To był pierwszy konkurs na dotacje unijne na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Jak się teraz okazuje pieniądze zostały wyczerpane już w 8 minucie.

O dotacje na dofinansowanie kapitału obrotowego w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski w Białymstoku mogli ubiegać się samozatrudnieni, mikro- i  małe  przedsiębiorstwa z województwa podlaskiego. Podstawowymi warunkami było prowadzenie  działalności gospodarczej na dzień 31 grudnia 2019 roku i spadek obrotów po koronawirusie o minimum 30%. W konkursie osoba samozatrudniona mogła otrzymać 7 845,11 zł miesięcznie, czyli ponad 23,5 tys. zł  na trzy miesiące, bo ty był maksymalny okres na jaki można było wnioskować. Konkurs miał trwać od 22 czerwca do końca miesiąca, ale... Zastał oficjalnie zamknięty już po niespełna dwóch godzinach. Okazało się, że zainteresowanie pieniędzmi był tak duże, że system obsługujący wnioski nie wytrzymał naporu chętnych niemal natychmiast po starcie o godzinie 8.00 zaczął się zacinać. Do oficjalnego zamknięcia naboru po godzinie 9.30 wpłynęło ponad 13 i pół tysiąca wniosków, jak się później okazało od „tylko” 3996 wnioskodawców.
Teraz Urząd Marszałkowski w Białymstoku opublikował listę wniosków w konkursie na dofinansowanie kapitału obrotowego w podlaskich firmach, które w pierwszym etapie zostały przekazane do oceny.
Na liście tej jest 1026 pozycji. To wyczerpuje przeznaczona na konkurs pulę środków w wysokości 35 milionów złotych. Listy ta zawiera także godzinę i minutę złożenia poszczególnych wniosków. Okazuje się, że pieniądze skończyły się już z 8 minucie naboru. Pierwszy wniosek z listy ma przypisaną godzinę 8.00, a ostatni godzinę 8.08. 
- Kolejne wnioski są na liście oczekującej. Zostaną przekazane do oceny w miejsce tych z pierwszego etapu, które nie spełnią wymogów – podał Urząd Marszałkowski. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę