Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@

Prezydent Duda przyjedzie do Łomży

Główne zdjęcie
Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Tyszkach Nadborach

Był w Kolnie, Grajewie, Wysokiem Mazowieckiem na nawet Tyszkach Nadborach. Ubiegający się o ponowy wybór Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda we wtorek wieczorem ma wreszcie dojechać także do Łomży. Duda w mieście wyraźnie wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich 2020 dublując Rafała Trzaskowskiego. W niedzielnym finale każdy głos się liczy, a pięć lat temu, w drugiej turze wyborów, poparło go o ponad 1500 więcej niż teraz w pierwszej turze.

W Łomży Andrzej Duda po raz drugi mógłby zostać wybrany na Prezydenta RP już w wyborach 28 czerwca. Zdobył wówczas 14 235 głosów, czyli 51,07% wszystkich oddanych w mieście. Wyraźnie – zdobywając ponad dwa razy więcej głosów - pokonał Rafała Trzaskowskiego (6 583), z którym zmierzy się najbliższą niedzielę 12 lipca w drugiej turze wyborczej. 

Tyle tylko, że Trzaskowski zebrał w Łomży o 1 głos więcej niż przed rokiem oddano w mieście na wszystkich kandydatów na posłów z listy Koalicji Obywatelskiej PO .N iPL Zieloni, a Duda zebrał o ponad pół tysiąca głosów mniej niż, wówczas oddano na listę PiS. 

Te wyniki padły przy wyższej o 1,5% frekwencji wyborczej. Ta w niedzielę 28 czerwca w mieście wyniosła 60%. 

Teraz działacze PiS chcą jeszcze bardziej zaktywizować swój elektorat i powalczyć o ponad 7 tysięcy głosów, które mieszkańcy Łomży oddali ostatnio na kandydatów innych niż Duda i Trzaskowski.  To ważne, bo sondaże przedwyborcze wskazują na stosunkową równowagę pomiędzy nimi. 

Przypomnijmy, że przed pięciu laty Andrzej Duda, który ówczesnego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w Łomży pokonał wyraźnie 62 do 38 procent, a w Polsce wybory wygrał  już 51,5 do 48,5% procent. Różnica wyniosła wówczas 518 316 głosów, przy ponad 8 milionach głosów oddanych na każdego z kandydatów. Tym razem różnica może być jeszcze mniejsza i o zwycięstwie w skali kraju mogą zdecydować już nie setki tysięcy, ale dziesiątki tysięcy, albo i tylko tysiące głosów. 

Spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z mieszkańcami Łomży i Ziemi Łomżyńskiej planowane jest na wtorek, 7 lipca, na godzinę 20.00. Prezydent ma przyjechać na Plac Niepodległości, który od kilku dni uprzątany był przez drogowców przebudowujących ul. Giełczyńską.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę