Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Bezrobotnych mniej niż przed miesiącem, ofert pracy więcej niż przed rokiem

Główne zdjęcie
Powiatowy Urząd Pracy w Łomży

Przez cały czerwiec do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży zgłosiło się 287 bezrobotnych. To dokładni tyle samo osób, co przed rokiem. Znacznie zwiększyła się za to liczba ofert pracy. Do łomżyńskiego zatrudniaka wpłynęło ich 176, czyli dwa i pół raza więcej niż przed rokiem.

PUP Łomża opublikował dane dotyczące sytuacji na lokalnym rynku pracy w czerwcu 2020 roku. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży  w końcu miesiąca sprawozdawczego roku wyniosła 3273 osoby (w tym 1766 kobiet) i była większa od liczby bezrobotnych zarejestrowanych na koniec czerwca 2019 roku o 374 osoby (liczba kobiet zwiększyła się o 160 osób) tj. o 12,9%. Natomiast w porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego poziom bezrobocia zmniejszył się o 45 osób tj. 1,4%.
Przez cały czerwiec do PUP w Łomży zgłosiło się 287 bezrobotnych, a  13 z nich pracowało wcześniej za granicą. W tym samym czasie wyrejestrowano 332 osoby bezrobotne, przy czym 211 – o 15 osób więcej niż przed rokiem – podjęło pracę.
- Zanotowany spadek bezrobocia związany jest m.in. z mniejszą liczbą rejestracji osób bezrobotnych, większą liczbą podjęć pracy i rozpoczęciem kierowania bezrobotnych na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu – ocenia PUP w komunikacie.  

W czerwcu do PUP w Łomży wpłynęło 176 ofert pracy, a – co zauważa Urząd - rok temu było ich tylko 73. W tym roku oferty pracy subsydiowanej, czyli wspieranej środkami publicznymi stanowiły 38,6%, a w czerwcu 2019 roku 43,8%.

Bezrobotni z miasta Łomży na koniec czerwca stanowili 61,6% wszystkich zarejestrowanych osób  w urzędzie i było ich 2016. Wyliczana dla miasta stopa bezrobocia wyniosła 8,4%, a dla Powiatu Łomżyńskiego 6,3%. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę