Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Możliwe dwa zakażenia w łomżyńskich placówkach

Wyniki badania 2 z 214 pracowników przedszkoli i placówek opiekuńczych przebadanych na zlecenia Miasta Łomża „wskazały na możliwą obecność SARS-Cov-2 w chwili obecnej” - podaje Łukasz Czech z ratusza. Badania w dniach 25-29 czerwca przeprowadziła Ogólnopolska Sieć Laboratoriów Analiz Medycznych ALAB laboratoria. Miały one wykazać, czy pracownicy miejskich placówek są obecnie zakażeni koronawirusem lub przechodzi takie zakażenie wcześniej.

Jak przekazuje Łukasz Czech wśród przebadanych 214 pracowników przedszkoli i placówek opiekuńczych, prowadzonych przez Miasto Łomża, w zdecydowanej większości przypadków badania nie wykazały, że osoby chorowały lub chorują na COVID-19. 
- Jedynie w dwóch przypadkach wyniki wskazały na możliwą obecność SARS-Cov-2 w chwili obecnej, o czym niezwłocznie powiadomiona została Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna – zaznacza miejski urzędnik. 

Władze miasta zapowiadają kontynuacje takich badań. 
- Na wniosek dyrekcji Zespołu Szkół Specjalnych pod koniec sierpnia badania przejdzie 50 pracowników tej placówki – przekazuje Łukasz Czech z przytaczając słowa odpowiedzialnego za edukację wiceprezydenta Andrzeja Stypułkowskiego, że przeprowadzenie kolejnych testów będzie możliwe przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, przy czym decyzje w tym zakresie uzależnione będą od rozwoju ognisk zakaźnych. 

Koszt jednostkowy zlecanego przez władze miasta badania pracowników przedszkoli wyniósł 170 zł. Miejscy urzędnicy zapewniają, że miasto posiada środki finansowe na przeprowadzenie większej ilości testów. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę