Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Koparka uszkodziła gazociąg

Do groźnego wypadku doszło na terenie dnawych zakładów Bawełny. Koparka uszkodziła gazociąg. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, bo wypływ gazu był bardzo duży. Na szczęście wezwanym na ratunek strażakom szybko udało się zlokalizować zawór i odciąć dopływ gazu. - W tej chwili sytuacja jest już opanowana – mówi przed godziną 13. oficer dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. Wcześniej do akcji zadysponował wszystkie jednostki z Łomży i dwie dodatkowe z OSP z Konarzyc i Podgórza.

Do zdarzenia doszło po godzinie 12. Koparka pracująca na budowie, obok jednej z dawnych hal Bawełny przerwała biegnącą tam linię gazową prowadzącą do jednej z posesji. Wyciek gazy był bardzo duży. Jak przekazują strażacy trzech pracowników prowadzących prace „natychmiast ewakuowało się z miejsca zdarzenia”. Także właściciel pobliskiej hali ewakuował około 30 jej pracowników. 
Na szczęście wezwanym na ratunek strażakom szybko udało się zlokalizować zawór i odciąć dopływ gazu, tym samym likwidując zagrożenie niekontrolowanego wybuchu.  

Na miejscu są także policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.   

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę