Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Można składać elektronicznie wnioski o wypłatę 300+

300+ czyli świadczenia „Dobry Start” rodziny otrzymają raz w roku na każde dziecko uczące się w szkole. Pieniądze przysługują wszystkim dzieciom do 20 roku życia, a osobom niepełnosprawnym do 24 roku. Świadczenie nie otrzymują dzieci z przedszkoli oraz szkolnych zerówek, gdzie realizują obowiązkowe roczne przygotowania przedszkolne. Aby dostać w tym roku 300+ wniosek należy złożyć najpóźniej do 30 listopada.

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić rodzic dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Wniosek można składać już składać online przez stronę empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia będzie można składać je także w postaci tradycyjnej papierowej w gminach. W przypadku miasta Łomża wnioski będzie przyjmował Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia znajdujący się w budynku przy ul. Polnej 16. Wnioski o wypłatę 300+ będzie można składać do 30 listopada.

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rządzący gwarantują, że rodziny otrzymają świadczenie nie później niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach pieniądze mają być na koncie najpóźniej w 2 miesiące od dnia złożenia wniosku.

W celu usprawnienia i przyspieszenia procesu przyznawania świadczenia zrezygnowano z konieczności wydania i doręczenia decyzji administracyjnej – będą one wydawane jedynie w przypadku odmowy przyznania świadczenia, a także w sprawach nienależnie pobranych świadczeń. Zamiast decyzji administracyjnej na adres mailowy wskazany we wniosku wpłynie informacja dotycząca przyznania świadczenia.

Od 1 lipca online przez stronę empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, można składać wnioski na zasiłki rodzinne i fundusz alimentacyjny na okres zasiłkowy 2020/2021 a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową) w Punkcie Przyjmowania Wniosków – Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia ul. Polna 16.

Przypomnijmy, że w tym roku (2020) nie trzeba składać wniosków o świadczenie wychowawcze 500+. Wszystkie one będą wypłacane 31 maja 2021r.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę