Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Będzie lało, ale możliwe są też wielkie nawałnice

Główne zdjęcie
Chmura deszczowa nad doliną Narwi

Nawet do 60 litrów wody na mer kwadratowy ziemi może dziś spaść w regionie. Wiesław Winnicki, dyżurny synoptyk Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Białymstoku wydał ostrzeżenie przed silnym deszcze z burzami. Nadał mu drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia.

Deszcz w Łomży zaczął padać około godziny 7.30, ale ostrzeżenie wydane przez synoptyka dotyczy opadów, które mają nadejść po południu i w nocy – od godziny 12. dziś od godz. 6. rano jutro. W tym czasie prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia - miejscami od 20 mm do 40 mm, lokalnie do 60 mm. W trakcie opadów deszczu miejscami będą występować burze z gradem i możliwymi porywami wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h.

Prawdopodobieństwo wystąpienia takie zjawiska synoptyk określił na 80% i nadał mu drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia. Zaznacza także, że z uwagi na dynamiczną sytuację meteorologiczną, ostrzeżenie może być aktualizowane.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę