Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Obwodnica Kupisk wreszcie otwarta

Podlaski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego dopuścił do użytkowania obwodnicę Kupisk Starych. Po ponad 9 miesiącach od zbudowania drogi kierowcy w piątek po godzinie 14. mogli wreszcie na nią wjechać. - W dniu dzisiejszym nie będzie żadnych odbiorów, nie będzie żadnych wstążeczek. Doszliśmy do wniosku, że ta inwestycja trwała bardzo długo i dała się we znaki również mieszkańcom tej miejscowości – mówił wicemarszałek Marek Olbryś, który wraz z radnym wojewódzkim Piotrem Modzelewskim zdjął jedną z zapór blokującą od września ubiegłego roku wjazd na nową obwodnicę. - Nie czas na świętowanie, nie czas na jakieś peany – dodawał.

Ta historia wydaje się nieprawdopodobna, a jednak jest prawdziwa. Obwodnica Kupisk Starych została zbudowana w ramach modernizacji drogi wojewódzkiej nr 645 Łomża – Nowogród. Inwestycja kosztowała ok. 58 mln zł, a zdecydowana większość środków – blisko 55 mln zł to unijna dotacja. Prace drogowe na ponad 10-kilometrowym odcinku drogi wojewódzkiej zaczęto w styczniu 2018 roku i zakończono wczesną jesienią 2019 r. Będąca częścią tej inwestycji obwodnica Kupisk ma około 2,7 km długości. Roboty przy budowie obwodnicy Kupisk Starych formalnie zostały zakończone 6 września 2019 roku. Inwestor odebrał prace potwierdzając, że droga została zbudowana dobrze, zgodnie z projektem. Niestety kierowcy nie mogli na nowa drogę wjechać bo... dokumenty z 2017 roku, na podstawie których budowano obwodnicę, nie były jeszcze prawomocne. 
- Te decyzje były skarżone przez niektórych mieszkańców tej miejscowości, i to tak długo schodziło – mówił w piątek wicemarszałek Marek Olbryś.  
- Te niektóre inklinacje, które były nie wynikały stricte z zaniechania czy winy zarządu, Sejmiku województwa podlaskiego czy marszałka bądź wicemarszałka. To były kwestie tak naprawdę, które zastaliśmy – tłumaczył radny Piotr Modzelewski. 

Dopiero w maju tego roku, po kolejnych skargach na decyzję ZRID z grudnia 2017 roku, zapadło ostateczne rozstrzygnięcie  Ministra Rozwoju. Wczoraj zbudowaną w ubiegłym roku drogę oglądali pracownicy Podlaskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który wydał formalne pozwolenie na jej użytkowanie. To pozwoliło na zdjęcie barierek zagradzających od 9 miesięcy wjazd na obwodnice  Kupisk Starych.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę