Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś z wizytą w Spółdzielni Socjalnej Alexis w Łomży

Główne zdjęcie
Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś

Wyrównanie szans zawodowych, powrót na rynek pracy, zwiększenie motywacji i wiary we własne siły osób ubogich, wykluczonych, niepełnosprawnych lub pozostających bez pracy. To obszary działalności społecznej Spółdzielni Socjalnej Alexis w Łomży.

Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś podczas wizyty w spółdzielni miał okazję zobaczyć pierwsze efekty realizowanych projektów na rzecz aktywizacji zawodowej i społecznej. Kursy zawodowe, staże, pośrednictwo pracy to tylko niektóre z działań obecnie przeprowadzanych w Spółdzielni Socjalnej Alexis.

5.jpg

- Wsparcie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym to jeden z priorytetów, jaki stawia przed sobą zarząd województwa podlaskiego - mówi wicemarszałek Marek Olbryś. - W realizacji działań skierowanych do osób wykluczonych społecznie nacisk przesuwany jest z pomocy biernej na aktywizację zawodową i współpracę wielu partnerów w rozwiązywaniu problemów społecznych. Odbywa się to między innymi poprzez realizację różnego typu wspólnych projektów i inicjatyw - dodaje wicemarszałek Marek Olbryś.

- Podopieczni spółdzielni dzięki kursom zawodowym oraz stażom uczą się nowych umiejętności oraz podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe, jak również zwiększa się u nich poziom samooceny i zaufania we własne możliwości – mówi Barbara Duda, prezes Spółdzielni Socjalnej Alexis w Łomży. – Współpracujemy również z lokalnymi przedsiębiorcami łomżyńskimi, u których nasi uczestnicy odbywają staże, dzięki temu, że dają się poznać jako osoby pracowite i sumienne, mogą liczyć na późniejsze zatrudnienie.

4 (1).jpg

Spółdzielnia Socjalna Alexis w Łomży istnieje na rynku pracy od 10 lat. Została powołana do życia przez osoby fizyczne, które utraciły pracę i postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce, dlatego też z własnego doświadczenia znają problem bezrobocia oraz trudnego powrotu na rynek pracy.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę