Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Szukają przeciwciał COVID-19 wśród pracowników przedszkoli

Rozpoczęły się badania pracowników łomżyńskich placówek oświatowych i opiekuńczych na koronawirusa. Pod koniec maja na ich przeprowadzenie Rada Miejska przeznaczyła 50 tysięcy złotych. Badania miały być wykonywane w połowie czerwca, ale „w związku z pojawiającymi się w Łomży przypadkami COVID-19, w konsultacji z PSSE postanowiono przesunąć termin badań na obecność przeciwciał o 7-10 dni”.

Jak tłumaczy Łukasz Czech z ratusza przesunięcie terminu badań ma pozwolić na ich przeprowadzenie w okresie serologicznym, w którym biorąc pod uwagę wystąpienie ognisk zapalnych w ostatnim czasie, może nastąpić uwolnienie przeciwciał w organizmie. 
Badania rozpoczeły się wczoraj. Do 29 czerwca, czyli do poniedziałku badaniami mają zostać objęte 264 osoby z placówek oświatowych i opiekuńczych Miasta Łomża.  Badania przeprowadzi Ogólnopolska Sieć Laboratoriów Analiz Medycznych ALAB laboratoria. Ma to być pakiet przeciwciała COVID-19 SARS CoV-2 IgG i IgM met. ELISA. Cena jednego takiego badania wynosi 170 zł. Wyniki mają być znane po 5 dniach roboczych.
- Przeprowadzenie kolejnych tur będzie możliwe przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, przy czym decyzje w tym zakresie uzależnione będą od rozwoju ognisk zakaźnych oraz ewentualnego wzrostu zakażeń w środowisku oświatowym – podaje Łukasz Czech.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę