Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Będą dodatkowe pieniądze dla samorządów

Ponad 9 mln zł dla miasta Łomża, ponad 2,2 mln zł dla powiatu łomżyńskiego i po ponad 1,5 mln zł dla gmin Łomża i Piątnica. Dotknięte skutkami koronawirusa finanse samorządów mają być wsparte z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych. Ustawy jeszcze nie ma, ale już opublikowano rządową wyszukiwarkę, która pozwala sprawdzić, jaka kwota przysługuje danej gminie, miastu i powiatowi. My już sprawdziliśmy.

- W sytuacji gdy wiele gmin i powiatów boryka się z trudnościami finansowymi, dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji to Tarcza dla samorządów – czytamy na rządowej stronie internetowej. - Fundusz Inwestycji Samorządowych to środki przeznaczone na  dotacje dla gmin, powiatów i miast, w wysokości od 0,5 mln zł do aż ponad 93 mln. (...)  Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, m.in.  remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków, drogi – a także inne niezbędne lokalnie działania.

Póki co podpisanej przez Prezydenta RP ustawy wprowadzającej FIS jeszcze nie ma, ale... W uchwalonej przez Sejm ustawie z 19 czerwca 2020 r. o Polskim Bonie Turystycznym, która aktualnie na etapie prac w Senacie RP, wprowadzono poprawkę zmieniającą ustawę z 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw. To ma stworzyć podstawy prawne do powstania Funduszu Inwestycji Samorządowych i bezzwrotnych dotacji dla gmin, miast i powiatów. W opublikowanej przez rząd wyszukiwarce już teraz można sprawdzić, która gmina ile ma otrzymać wsparcia. 

https://www.gov.pl/web/rozwoj/wyszukiwarka-funduszu-inwestycji-samorzadowych 

Oto ile nasze samorządy mają otrzymać z Funduszu Inwestycji Samorządowych

 • miasto Łomża - 9 122 056 zł
 • powiat łomżyński - 2 256 384 zł
 • Łomża gmina - 1 534 250 zł
 • Piątnica - 1 520 424 zł
 • Nowogród - 1 363 702 zł
 • Miastkowo - 891 056 zł
 • Wizna - 760 571 zł
 • Śniadowo - 653 753 zł
 • Jedwabne - 500 000 zł
 • Przytuły - 500 000 zł
 • Zbójna - 500 000 zł

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę