Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Most w Stanisławowie

Ma 22,5 m długości, 6,80 m szerokość i łączy gminę Zbójna w województwie podlaskim z gminą Lelis w mazowieckim. We wtorek przeszedł pozytywnie próby obciążeniowej, a 24 tonowy samochód nie spowodowały nawet ugięcia się desek. Nowy drewniany most na rzecze Szkwa w Stanisławowie zbudowali żołnierze z 3 Włocławskiego Batalionu Drogowo-Mostowego w Chełmnie.

Przeprawa przez Szkwę w Stanisławowie była od dawna. Stary most względu na zły stan techniczny oraz zagrożenie zdrowia i życia ludzi został zamknięty. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego nakazał wykonanie pilnego remontu. Nowy most kosztował około 400 tysięcy złotych. Zadanie realizowała gmina Zbójna, jednak w kosztach partycypować mają także powiaty łomżyński i ostrołęcki oraz gmina Lelis. 
W środę  wbicia ostatnich gwoździ oraz przecięcia wstęgi orazdokonali samorządowcy z dwóch gmin, powiatów i województw, dowódca z 3 Włocławskiego Batalionu Drogowo-Mostowego w Chełmnie ppłk. Sylwester Drozd i poseł na Sejm Lech Antoni Kołakowski.

Podczas otwarcia Wójt gminy Zbójna Elżbieta Parzych, podziękowała żołnierzom innym i osobom, które przyczyniły się do realizacji inwestycji. Pani Wójt wspomniała, że wielu mieszkańców Gminy Zbójna  dojeżdża do Ostrołęki do pracy i szkół, a  miejscowi rolnicy  użytkują pola na terenie sąsiedniej gminy Lelis i dlatego też przeprawa była im potrzebna do codziennej pracy.

Fotorelacja Urząd Gminy w Zbójnej.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę