Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Dalej spada cena mleka

W maju za 1 hl mleka płacono rolnikom z województwa podlaskiego średnio po 138,54 zł. To o ponad złotówkę mniej niż w kwietniu. W kraju cena skupu mleka spadła zarówno do poprzedniego miesiąca, jak i w porównaniu z majem 2019 r. odpowiednio: o 1,5% i 2,8%.

Średnia cena skupu mleka w maju w Polsce wyniosła – według wyliczeń GUS - 130,88 zł/hl. 
W województwie podlaski średnia cena był znacznie wyższa – 138,54 zł/hl. To najwyższa cena w kraju, ale w porównaniu z ceną z ubiegłego miesiąca jest niższa o 1 zł i 21 groszy. W stosunku do ceny jaką rolniczy z województwa podlaskiego otrzymywali za mleko przed rokiem, cena  tegoroczna jest niższa o prawie 2 zł.  


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę