Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Niewielu chce głosować korespondencyjnie

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

245 osób w mieście Łomży, a w gminie Miastkowo 2. Tylko nieliczni wyborcy zdecydowali się na skorzystanie z możliwości korespondencyjnego głosowania w wyborach Prezydenta Polski. Te odbędą się w najbliższą niedzielę i jak podaje Jerzy Dołęgowski, dyrektor łomżyńskiej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego, w całym łomżyńskim okręgu zamiar głosowania korespondencyjnego zgłosiło 1100 osób z niemal 240 tysięcy uprawnionych.

Wyborcy na zgłoszenie Komisarzowi Wyborczemu zamiaru głosowania korespondencyjnego mieli generalnie do ubiegłego wtorku. Czas na zgłoszenie takiego głosowania do jutra mają ci wyborcy, którzy w dniu głosowania będą podlegać  obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych. Natomiast wyborca, który rozpocznie podleganie obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych po tym terminie, może zgłosić ten zamiar najpóźniej do dnia 26 czerwca 2020 r.

Jak przekazuje Jerzy Dołęgowski, dyrektor łomżyńskiej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego, najwięcej wyborców zgłosiło zamiar głosowania korespondencyjnego w mieście Łomży. Tu pakiety wyborcze do domów i mieszkań zostaną dostarczone dla 245 wyborów. Dla porównania w Zambrowie pakietów takich ma być 74, a w Grajewie 64. Stosunkowo dużo jest ich także w gminie Grabowo. Tu zamiar głosowania korespondencyjnego zgłosiło 51 mieszkańców z ok. 2850 uprawnionych do głosowania. 

Z 37 miast i gmin okręgu łomżyńskiego podlegającemu pod Komisarza Wyborczego w Łomży najmniej chętnych do głosowania korespondencyjnego jest w gminie Miastkowo. Tylko dwie osoby zgłosiły taki zamiar. W Zbójnej są 3 takie osoby, w Szumowie 5, a w gminie Kobylin-Borzymy - 7. 

Wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbędę się w najbliższą niedzielę 28 czerwca 2020 r. 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę