Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Burze, ulewy i gradobicia

Główne zdjęcie
Chmura nadciągająca nad Łomżę

Drugi stopień zagrożenia nadała Karolina Kierklo, dyżurny synoptyk Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Białymstoku burzom z gradem, które przez cały dzień i noc mają przechodzić nad województwem podlaskim. Lokalnie może spaść nawet do 50 litrów wody na metr kwadratowy ziemi, a porywy wiatru mogą osiągać prędkość do 80 km/h.

Wydane o poranku ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje od godziny 9:00 do godz. 3.00 w nocy. W tum czasie na obszarze województwa podlaskiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru lokalnie do 80 km/h. Miejscami grad. 
Dyżurny synoptyk białostockiego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określa na 80%, a spodziewanym nawałnicom nadała drugi w trzystopnio0wej skali stopień zagrożenia. 

To oznaczam że synoptycy przewidują wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę