Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Skromne „PodlaskieDlaDudy” w Łomży

Prezydent Andrzej Duda Łomży nie odwiedza, ale miasto odwiedziła „inicjatywa” „PodlaskieDlaDudy”. To – jak mówił jej pomysłodawca Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego (z PiS) – „inicjatywa bez żadnych barw politycznych. Ma ona tylko jeden cel – wsparcie w nadchodzących wyborach Pana Prezydenta Andrzeja Dudę na stanowisko Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.” „Inicjatywa” na muszli przy ul. Zjazd w Łomży zgromadziła około 50-60 osób. Więcej było organizatorów i obsługi niż gości mających wyrażać poparcie.

Spotkanie wyznaczono na godzinę 13.30. Byli m.in.: marszałek Kosicki, wicemarszałek Marek Olbryś z Łomży, starosta łomżyński Lech Szabłowski z wicestarostą Marią Dziekońską, burmistrzowie Nowogrodu i Jedwabnego, wójtowie Śniadowa i Wizny, kilkoro miejskich radnych, gównie z klubu PiS, ale także radny Mariusz Tarka, który przed rokiem wyszedł z tego klubu przechodząc w Radzie Miejskiej do koalicji prezydent Mariusza Chrzanowskiego. Samego prezydenta miasta, ani żadnego z dwóch jego zastępców, nie było, co jak później tłumaczył marszałek Kosicki, spowodowane jest sytuacją epidemiologiczną w ratuszu, ale – jak zapewniał marszałek -  prezydent Chrzanowski też popiera prezydenta Dudę. 
Było też kilku działaczy PiS zatrudnionych w podległych samorządowi województwa spółkach czy instytucjach i grupa młodych... z Białegostoku, która trzymała tabliczki z napisem „Duda 2020”. 

„Popierający” stanęli przed bilbordem ze zdjęciem prezydenta Andrzeja Dudy, na którym później podpisywali się wyrażając swoje poparcie. Był też duży telebim na którym wyświetlano spoty wyborcze Andrzeja Dudy i wygłaszane podczas tego spotkania przemówienia popierających prezydenta samorządowców. 
- To wszystko co zrobił Andrzej Duda przez 5 lat swojej kadencji będzie kontynuował przez następne 5 lat dla dobra naszego kraju. Dlatego jak tu wszyscy jesteśmy będziemy własnymi osobami,własnymi osiągnięciami świadczyć za tym, że prezydent Andrzej Duda jest dobrym prezydentem, jest dobrym gospodarzem i wszyscy będziemy na niego głosować w mojej ukochanej Łomży – mówił wicemarszałek Marek Olbryś. 


- Ostatnie pięć lat dla samorządów to czas niesamowitej prosperity. To czas jakiego samorządy nie doznały w ciągu tych 30 lat swojego istnienia – mówił starosta Szabłowski wskazując, że jednym z najważniejszych jest Fundusz Dróg Samorządowych. - Dwie liczby. Budżet powiatu łomżyńskiego 45 mln zł i w ciągu roku 20 mln zł środków przeznaczonych na remonty,modernizacje dróg lokalnych. Wybór Andrzeja Dudy na Prezydenta daje pełną gwarancję na to, że te wszystkie programy i nowe, które Pan Prezydent ma w sowim programie wyborczym i te które ma obecny rząd, będą wdrażane, będą realizowane -  wskazywał starosta.  
- Głosowanie na prezydenta Pana Andrzeja Dudę, to jest najlepszy wybór jaki może być – mówi Piotr Modzelewski radny województwa w Łomży. 
Do głosowania na Andrzeja Dudę zachęcał także burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski także z PiS. Nikt poza nimi i marszałkiem Kosicki nie chciał zabierać głosu przed rozstawionymi mikrofonami, kamerami i fotoreporterami... 
Wobec powyższego marszałek szybko zarządził przejście do następnego punktu spotkania czyli podpisywania się „popierających” na bilbordzie poparcia dla Prezydenta Andrzeja Dudy. Wśród składających podpisy był m.in. Dariusz Wojtkowski, który miałby reprezentować prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. 

Cała impreza trwała może 20 minut... Gdy samorządowcy na muszli przy ul. Zjazd wyrażali swoje poparcie dla Prezydenta Dudu, z co najmniej kilku przejeżdżających ulicą samochodów, dochodziły okrzyki z raczej odmiennymi treściami.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę