Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Kolejny kawałek Wojska Polskiego będzie remontowany

Główne zdjęcie
Ul. Wojska Polskiego. Remontowany ma być odcinek o długości niespełna 300 metrów do skrzyżowania z ul. gen. Władysława Sikorskiego w kierunku Bawełny (fot. UM Łomża)

W tym roku ma być niesłana 300-metrowej długości odcinek ul. Wojska Polskiego od skrzyżowania z ul. Gen. Wł. Sikorskiego w kierunku Bawełny. Na wykonie prac Miasto Łomża otrzymało 1,6 mln zł dofinansowania z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury. Drogowy mają wrócić także na remontowany w ubiegłym roku odcinek od skrzyżowania z ul. Polową do skrzyżowania z ul. Sikorskiego. Tym razem zajmą się remontami chodników i zjazdów z ulicy, czego nie było w zakresie zlecanych wówczas prac.

Ulica Wojska Polskiego jest miejskim odcinkiem rogi krajowej nr 61 i jedną na najbardziej obciążanych ruchem ulic w mieście. Ma ponad 4 km długości i remontowana jest kawałkami. W ubiegłym roku prace prowadzono na odcinku o długości około 740 metrów pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Polową i Sikorskiego. Wówczas remont kosztował ok. 7 i pół miliona złotych, a blisko 3 i pół miliona na to zadanie miasto otrzymało ze specjalnej rezerwy rządowej.

Teraz Urząd Miejski poinformował o przyznaniu Łomży 1 mln 602 tys. 708 zł z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury na II etap remontu ulicy Wojska Polskiego. 

Remont ul. Wojska Polskiego obejmie odcinek o długości ok. 286 m – od działki nr 22140 pomiędzy ul. Fabryczną a ul. Spokojną do skrzyżowania z ul. Gen. Wł. Sikorskiego. Powstanie tam nowa nawierzchnia ulicy, chodniki i zjazdy indywidualne. Zostaną wymienione krawężniki, odtworzone zieleńce, wybudowane nawierzchnie wysp i przebudowane wloty boczne, w tym wlot ul. Spokojnej.

Prace obejmą również odcinek I etapu remontu wykonanego w 2019 r. od ul. Gen. Wł. Sikorskiego do ul. Polowej. Głównie będą one polegały na remoncie nawierzchni chodników, zjazdów publicznych i indywidualnych, dojść do posesji, ciągu pieszo-rowerowego, wykonaniu oznakowania poziomego i pionowego, ogrodzeń panelowych oraz uporządkowania zieleni.

Szacowana wartość całego zadania wynosi 3 163 313,21 zł, co oznacza, że kwota rządowego dofinansowania stanowi 50 % inwestycji.

 Jak podaje Urząd Miejski prace na ul. Wojska Polskiego mają być wykonane jeszcze w tym roku.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę