Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Kredyt gotówkowy na 10 lat z najlepszym oprocentowaniem

W czasie pandemii kredyty długoterminowe było bardzo trudno otrzymać, działa się tak, gdyż banki nie wiedziały, jak rozwinie się zachorowalność i jak długo potrwa zamrożenie gospodarcze. Jest to uzasadniona wstrzemięźliwość, gdyż przyznawanie kredytów w czasach globalnego kryzysu jest opatrzony dużym poziomem ryzyka.

Gdzie szukać kredytu gotówkowego na 10 lat z najlepszym oprocentowaniem i na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Kredyt gotówkowy na 10 lat w czasie pandemii

Osoby starające się o długoterminowe zobowiązania mogą mieć utrudnione zadanie. Banki są wyjątkowo sceptyczne i odrzucają większość wniosków. Głównie dlatego, że pomimo rozluźnienia gospodarczego i częściowego odmrożenia sytuacja jest raczej niestabilna, szczególnie w niektórych sektorach. Dlatego przyznawanie kredytów gotówkowych rozciągniętych w czasie jest dla banku wysoce ryzykowne, gdyż kredytobiorcy mogą przestać je spłacać w wyniku działań związanych z pandemią. Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą są w grupie wysokiego ryzyka, gdyż ich jedynym dochodem jest dochód z pracy, gdy nie pracują w związku z zamrożeniem gospodarki, nie otrzymują pieniędzy. Inną grupą wysokiego ryzyka są osoby zatrudnione na umowę o działo, czy zlecenie, które łatwo można rozwiązać. Umowa o pracę według banku jest najbezpieczniejszą umowę i w pierwszej kolejności honoruje właśnie taką. Banki szczególną uwagę przywiązują do naszej zdolności kredytowej. Jest to szczególnie cenna informacja, gdyż każdy z nas może nad nią pracować i sprawić, aby stała się atrakcyjna dla banku, a co za tym idzie mniej ryzykowna.

Kredyt gotówkowy na 10 lat a zdolność kredytowa

Jak już ustaliliśmy, bank przywiązuje dużą wagę do naszej zdolności kredytowej. Możemy nad nią pracować w pojedynkę, stosując się do książek, czy poradników, a możemy także skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, który na bazie swojego doświadczenia i wiedzy pomoże nam poprawić naszą zdolność. W skład zdolności kredytowej wchodzi wiele zmiennych, które określają ryzyko, jakie bank musi ponieść, przyznając nam zobowiązanie. W zależności od banku czynniki te mogą się różnić, ale co do zasady pozostają takie same. Zdolność kredytowa to przede wszystkim nasze comiesięczne wpływy na konto osobiste, wykształcenie, wiek, stan cywilny, ilość osób stanowiących gospodarstwo domowe, historia kredytowa, czy wykonywany zawód i umowa, jaka go normuje. Wszystkie te zmienne wpływają na ocenę ryzyka, którą tworzy bak, analizując nasz wniosek.

Jak ważna jest nasza historia kredytowa?

Niektórzy z nas bagatelizują historię kredytową i uznają ją za najmniej ważny element całości. Jednak to właśnie historia kredytowa może przekreślić nasze starania i sprawić, że akredytacja nie zostanie nam udzielona. Bank sprawdzi na w Biurze Informacji Kredytowej, jeśli widniejemy tam jako niepewny płatnik, nie otrzymamy kredytu. Jesteśmy dla banku kredytobiorcą niewiarygodnym i ryzyko udzielenia nam zobowiązania gwałtownie wzrasta. Bank nie ma pewności, że zaczniemy spłacać swoje zobowiązanie, skoro nie robiliśmy tego wcześniej. Jest to bardzo istotne, aby dbać o historię kredytową i skrupulatnie pilnować terminów spłat. Inaczej wygląda sytuacja, jeśli mamy negatywną historię kredytową, może starać się o kredyt z instytucji pozabankowych, które mniejszą rolę przywiązują do weryfikowania, gdyż normują je inne przepisy prawne niż tradycyjne banki. W takiej sytuacji mają większą dowolność w sprawie pozytywnego akceptowania wniosków.

Kredyt gotówkowy – jak wybrać najlepszą ofertę?

Szukając najatrakcyjniejszej oferty kredytowej, większość z nas przegląda rankingi kredytów gotówkowych, gdzie może z łatwość porównać najpopularniejsze oferty kredytowe. Takie rankingi i zestawienia są niezwykle pomocne, gdyż w jednym miejscu zbierają oferty, które mogą być dla nas atrakcyjne. Dodatkowo to niezwykłe źródło wiedzy o rynku i zachowaniach banku, które oferują swoje produkty finansowe. Musimy pamiętać, że nie wszystkie oferty promocyjne, rzeczywiście takie są po bliższym zapoznaniu i przeczytaniu regulaminu. Jeśli interesuje nas na przykład kredyt gotówkowy na 30 tys. na 10 lat, to możemy sprawdzić również oferty pozabankowe, które są mniej restrykcyjne w kwestiach weryfikacji. Osoby, które mają problemy z pozytywną historią kredytową również znajdą tam ofertę dla siebie.

Kredyt gotówkowy na 10 lat – kalkulator kredytowy

Ciekawym narzędziem, które może okazać się niezwykle pomocne, jest kalkulator kredytowy. Taki kalkulator z łatwością obliczy naszą comiesięczną ratę kredytu i wyznaczy okres spłaty. Wystarczy w prosty i intuicyjny sposób wpisać wszystkie czynniki stanowiące zdolność kredytową. Jest to narzędzie internetowe, które pomaga oszacować kwotę. Jednak musimy pamiętać, że to jedynie przybliżona kwota, gdyż kalkulator te nie bierze pod uwagę postanowień, wynikających z zapisów w umowie, czy ustaleń bankowych. Osoby, które mają problemy z użytkowanie narzędzia, mogą skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, który również może przeprowadzić dla nas taką symulację.

tekst płatny

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę