Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Policjanci dostali alkomaty Iblow

Główne zdjęcie
Marek Olbrys, wicemarszałek województwa wręcza alkomaty

10 alkomatów Iblow zakupił Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży na rzecz komend Policji z Łomży, Zambrowa, Grajewa, Kolna i Wysokiego Mazowieckiego. Urządzenia komendantom przekazali wspólnie dyrektor WORD Mirosław Oliferuk i wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś. - Dla nas jest to niesamowicie ważne, żeby po drogach samochody, pojazdy prowadzili kierowcy trzeźwi – mówił wicemarszałek Olbryś.

Mirosław Oliferuk, dyrektor WORD Łomża i Marek Olbrys, wicemarszałek województwa z przedstawicielami komend policji w regionie
Mirosław Oliferuk, dyrektor WORD Łomża i Marek Olbrys, wicemarszałek województwa z przedstawicielami komend policji w regionie
Marek Olbrys, wicemarszałek województwa wręcza alkomaty
Marek Olbrys, wicemarszałek województwa wręcza alkomaty

Zakup alkomatów Iblow dla Policji jako działanie na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego,  łomżyński WORD prowadzi od 20 lat. Jedno takie urządzenie kosztuje około tysiąca złotych. 
- Można mówić, że to nie jest dużo, ale w dobie koronawirusa, to znaczący wydatek – mówił Mirosław Oliferuk dyrektor WORD Łomża. - Poza tym to jest cyklicznie. My już mamy kilkadziesiąt Iblow przekazanych. Tym razem daliśmy do  poszczególnych komend po równo, ale tylko dlatego, że zrobiliśmy rozeznanie i wiedzieliśmy mniej więcej jakie jest zapotrzebowanie. To, że wszyscy otrzymali po dwa to prawie, prawie żeśmy zrealizowali zapotrzebowanie. Teraz każdy radiowóz będzie miał u siebie Iblowa na stanie – dodaje Oliferuk.

Iblow - Profesjonalny Bezustnikowy dla służb mundurowych to profesjonalny alkomat przesiewowy pozwalający na szybkie pomiary bez użycia i wymiany ustnika. Urządzenie jest gotowe do pracy 7-8 sekundach od włączenia.
- To są jedno z lepszych urządzeń dostępnych na rynku. Jest to urządzenie, które pozwala szybki i co ważne bardzo dokładnie stwierdzić czy osoba spożywała alkohol, a poza tym jakie jest jego stężenie. Także jest to narzędzie, które w bieżącej pracy bardzo jest przydatne - mówił podinsp. Krzysztof Sewioło, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Łomży.
Tylko policjanci z tej komendy w ubiegłym roku zatrzymali prawa jazdy 155 pijanym kierowcom. 
- Niestety mimo naszych wysiłków ta liczba kierowców pod wpływem alkohol jest cały czas ta sama – mówił Sewioło. - Teraz z powodu pandemii ograniczyliśmy siłą rzeczy ilość wykonywanych badań, natomiast jak co roku spodziewamy się w okresie letnim, szczególnie nasilenia prac polowych, że jednak tych nietrzeźwych kierujących, szczególnie na terenie powiatu, będzie więcej. 

Wicemarszałek Marek Olbryś podkreślał, że w działania samorządu na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach wpisują się nie tylko prowadzone remonty i budowy, ale także  zakupy na rzecz Policji nowego sprzętu. Poinformował, że w ubiegłym tygodniu zarząd województwa zdecydował o przekazaniu 160 tys. zł na zakup trzech radiowozów. Samochody maja trafić do komend w Łomży, Suwałkach i Białymstoku. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę