Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Prezydent Duda omija Łomżę

Główne zdjęcie
Prezydent Andrzej Duda na budowie Via Baltika w Tyszkach Nadborach

Był w Wysokiem Mazowieckiem, Kolnie i Tyszkach Nadborach. W sobotę ma być w Grajewie. Ubiegający się o ponowy wybór Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda jakoś omija Łomżę.

Przed pięcioma laty, walczący o wybór na Prezydenta RP Andrzej Duda, Łomżę odwiedził 22 marca 2015 roku. Na Starym Rynku witało go ponad 200 osób. Wówczas otrzymał od posła Lecha Kołakowskiego (PiS) replikę buławy marszałkowskiej, aby „wróżyła zwycięstwo”.
W pierwszej turze wyborów sprzed 5 lat, walczący z ówczesnym Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim, Duda w Łomży zyskał poparcie 42,6% mieszkańców, a w drugiej turze aż 61,87% głosujących. Jeszcze lepsze wyniki miął w okolicznych gminach. W powiecie  łomżyńskim w pierwszej turze wyborów poparło go 56,65% wyborców, a w drugiej 77,65%.

Marsz do drugiej prezydentury Andrzej Duda rozpoczął w listopadzie ubiegłego roku w... Kuleszach Kościelnych koło Wysokiego Mazowieckiego. W wyborach prezydenckich w 2015 roku zdobył tu największe w kraju poparcie.
- Tak, przyjechałem, żeby podziękować – mówił podczas spotkania z mieszkańcami Kulesz Kościelnych 27 listopada 2019 r. Wystąpienie miało już wyraźny wydźwięk wyborczy.
Wcześniej Prezydent Duda był u władz samorządowych w Wysokiem Mazowieckiem, a miasto to odwiedził także w marcu 2019 r.  

Na początku 2020 roku (9 stycznia) Prezydent Andrzej Duda odwiedził Kolno. 
- Dla mnie najważniejsze jest, żeby na zakończenie mojej prezydentury ludzie mogli powiedzieć, że żyje im się lepiej, niż wtedy kiedy zaczynałem – mówił Prezydent podkreślając, że „Polska powinna być rozwijana równomiernie”. 

Dwa tygodnie temu, 2 czerwca 2020 r. Prezydent Andrzej Duda był w Tyszkach Nadborach, tuż za granicą powiatu łomżyńskiego. Prezydent wizytował  wizytował budowę węzła „Śniadowo” na drodze ekspresowej S61 Via Baltica.
- To jest remedium na wszystkie problemy gospodarcze jakie ta część Polski miała – mówił Prezydent RP.

Teraz działacze PiS zapowiadają sobotnią wizytę Prezydenta Andrzeja Dudy w Grajewie. Początek  godzinie 11.30.. Prezydent ma przejść do Liceum Ogólnokształcącego (ul. A. Mickiewicza 3) wraz z gośćmi i odsłonić tablicę Heleny Tymińskiej, babci INKI. Następnie na scenie pod Urzędem Miejskim w Grajewie zaplanowane jest wystąpienie Prezydenta podczas godzinnego spotkania z mieszkańcami. Z Grajewa Andrzej Duda pojedzie do Moniek, a później do Białegostoku.  


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę