Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem

Główne zdjęcie
Chmura burzowa nad Łomżą

Dziś, ale także przez cały weekend nad regionem ma się utrzymywać burzowa atmosfera. Na dziś prawdopodobieństwo wystąpienia burz w rejonie wynosi 80%. Lokalnie może spaść do 40 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi, mogą być gradobicia, a porywy wiatru osiągać prędkość do 80 km/h.

Magdalena Pękala, dyżurny synoptyk Biura Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku na piątek prognozuje w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, po południu i wieczorem miejscami burze i możliwe grad.
W wydanym ostrzeżeniu przed burzami, które na obszarze województwa podlaskiego obowiązywać będzie od godziny 11.00 do 24.00 prognozuje: wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.
Prawdopodobieństwo wystąpienia takiego zjawiska synoptyk określiła na 80%, a spodziewanym nawałnicom nadała pierwszy stopień zagrożenia. 

Mimo burz temperatura będzie wysoka. W ciągu dnia w cieniu osiągnie od 26°C do 27°C. W nocy spadnie od 15°C do 16°C. A w sobotę ponownie ciepło od 24°C do 27°C, a po południu i wieczorem przelotne opady deszczu, miejscami burze.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę