Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 14 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Prezydent Łomży wylosował trzy hulajnogi MiJiA

Główne zdjęcie
Losowanie nagród

- Na razie ciężko oszacować, jaki wymiar finansowy dla budżetu miasta będzie mieć organizacja tej loterii, ponieważ liczymy na wpływy z rozliczenia PIT nie tylko osób, które zgłosiły się do udziału w loterii, ale i tych, które dowiedziały się, jaki wpływ na budżet finansowy Łomży ma prawidłowo wypełniony formularz dla Urzędu Skarbowego – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski, który w 1. loterii „Rozlicz PIT w Łomży” wylosował 3 hulajnogi elektryczne za ponad 2 tys. zł. Nie dla siebie.

Zabawa fiskalno-loteryjna w rozliczanie PIT w Łomży odbywała się od 24. kwietnia do 5. czerwca. Polegała na tym, aby zgłosić się do udziału w loterii i faktycznie w Łomży rozliczyć się z podatku. Organizacji podjęła się agencja reklamowo-marketingowa Gratifica, której prezes Robert Kieszek w hallu łomżyńskiego ratusza prowadził we wtorek finałowe losowanie 23 nagród. Objaśnił, m.in., że loterię spółka prowadziła w oparciu o zezwolenie Izby Administracyjno-Skarbowej w Białymstoku; nr IP przypisany był do zgłaszającego; numery losom nadano w kolejności zgłoszeń i alfabetycznej kolejności imion w przypadku identycznych nazwisk. W ten sposób zarejestrowano 1019 zgłoszeń i kartki z tylomaż numerkami pracownik agencji z Łodzi Kamil Wnuk wyrzucił z otwartej w ratuszu koperty do szklanego sześcianu. Następnie wyjmował, nie patrząc w „akwarium”, losy nagrodzone: 10 wyciskarek Tefal po 500 zł, 5 ekspresów do kawy DeLonghi po 1000 zł, 5 smartfonów Xiaomi po 1680 zł. Nagrody główne wylosował prezydent Lomzy Mariusz Chrzanowski. Szczęśliwcami są: Krystyna K., Krzysztof W. i Michał M. Ze względu na ochronę danych osobowych, nie podano ich nazwisk, tylko trzy ostatnie cyfry numeru telefonu. Losowanie powtórzono dla losów rezerwowych, na wypadek. gdyby ktoś nie odebrał telefonu z agencji o wygranej albo nie rozliczył PIT w Łomży.

Loteria kosztowała prawie 53 tys. zł

Prezydent Chrzanowski przypomniał, że z wpływów z rozliczenia PIT-ów miasto może finansować inwestycje, działania kulturalne, inicjatywy społeczne czy dofinansowanie działalności przedszkoli. - Loteria miała też cel edukacyjny, aby zwrócić uwagę osobom rozliczającym podatek na ważność prawidłowego wypełnienia w formularzu podatkowym rubryki na wpisanie powiatu i gminy: w obu powinno się wpisać Miasto Łomża, jeśli ktoś jest stałym mieszkańcem, mieszka w Łomży czasowo, pracuje i wspiera miasto – dodaje inspektor Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego. Poinformował nas, że koszty przeprowadzenia loterii wynoszą 52 tys. 896 zł. Suma obejmuje: nagrody – ok. 25 tys. zł, produkcję i druk plakatów, formularzy zgłoszeniowych, strony internetowej, zapewnienie infolinii dla uczestników loterii, uzyskanie zezwoleń na organizację oraz obsługę prawno-podatkową loterii.

 

Mirosław R. Derewońko    

Foto: Losowanie nagród
Foto:
Foto:
Foto: Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę