Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Dobro nieco zamaskowane

Tym razem nie można było przyjść z dzieckiem, z żoną, czy ze znajomym. W wejściu zamaskowany, uzbrojony (w termometr) żołnierz, dalej osłonięte twarze personelu medycznego. - Choć już trzynasty rok prowadzona jest parafialna akcja „Oddaj krew... z Chrystusem”, to takich warunków jeszcze nie było - mówi współorganizator akcji Tadeusz Babiel. W niedzielę w parafii Krzyża Świętego w Łomży ponad 50 osób oddało blisko 23 i pół litra swojej krwi.

W niedzielę, 14 czerwca, wspierający ekipę Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa umundurowany „wartownik” pozwalał na wejście do Centrum Katolickiego im. Papieża Jana Pawła II tylko osobom z właściwą temperaturą ciała deklarującym chęć oddania krwi, posiadającym ochronne maseczki osłaniające usta i nos. W hallu przygotowano pięć oddalonych od siebie stolików, przy których dawcy wypełniali szczegółowe ankiety. Te wyjątkowe procedury, konieczne ze względu na stan epidemii, to niezbędne minimum wzajemnej ochrony dawców i ekipy pobierającej krew.
Potem, jak zawsze – rejestracja i sprawdzenie poziomu hemoglobiny, badanie lekarskie i kilka minut na specjalnym fotelu przystosowanym do oddawania krwi.
Czas „koronawirusowego zagrożenia”, to czas niepewności. Jednak nawet w tym trudnym okresie są wśród nas ludzie wielkich serc, na których zawsze można liczyć. W czerwcowe, niedzielne przedpołudnie, w 23. rocznicę powstania parafii Krzyża Świętego w Łomży, ponad pięćdziesiąt osób zgłosiło się do Centrum Katolickiego im. Papieża Jana Pawła II, by podzielić się krwią – najcenniejszym darem jakim człowiek może obdarować człowieka. Choć w trakcie oddawania krwi można było zdjąć maseczkę, to niektórzy – z wymownym uśmiechem, mówiąc, że tego jeszcze  nie było i może już nie będzie, w nieco „zamaskowany sposób” pozostawiali swój życiodajny dar. Tej niedzieli, od 52. wielkich ludzi pozyskano 23.400 ml bezcennego, niezastąpionego leku. Bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujmy wszystkim dawcom ich szlachetnej postawy.

Dziękujemy też wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia 64. edycji parafialnej akcji „Oddaj krew... z Chrystusem”. 
Do udziału w kolejnej, upamiętniającej 100. rocznicę „Cudu nad Narwią”, bez którego nie byłoby „Cudu nad Wisłą”, zapraszamy 23 sierpnia.

Tadeusz Babiel

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę