Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Ziemia pełna niewybuchów

Mimo, że od zakończenia II wojny światowej minęło 75 lat w regionie ciągle jeszcze znajduje się wiele niewybuchów. Najczęściej odnajdowane są podczas prac budowlanych, ale nie tylko. Tylko dziś saperzy z jednostki w Orzyszu mają zabrać trzy takie niewybuchy znalezione w rowie i na trenach leśnych.

Jak informuje Urszula Brulińska z Komedy Miejskiej Policji w Łomży odnalezione niewybuchy to pociski moździerzowe. Pierwszy znaleziono w sobotę w rowie w Przestrzelach. W tej chwili jest on podejmowany przez saperów. Stąd mają pojechać do Tarnowa, gdzie taki stary pocisk znaleziono dziś rano, a następnie w okolice wsi Bacze Suche, gdzie niebezpiecznego znaleziska dokonano wczoraj. Brulińska zaznacza, że od chwili zgłoszenia znalezienia niewybuchu do czasu zabrania go przez samplerów każde takie  znalezisko jest pilnowane przez policjantów. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę