Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 sierpnia 2022 napisz DONOS@

Ziemia pełna niewybuchów

Mimo, że od zakończenia II wojny światowej minęło 75 lat w regionie ciągle jeszcze znajduje się wiele niewybuchów. Najczęściej odnajdowane są podczas prac budowlanych, ale nie tylko. Tylko dziś saperzy z jednostki w Orzyszu mają zabrać trzy takie niewybuchy znalezione w rowie i na trenach leśnych.

Jak informuje Urszula Brulińska z Komedy Miejskiej Policji w Łomży odnalezione niewybuchy to pociski moździerzowe. Pierwszy znaleziono w sobotę w rowie w Przestrzelach. W tej chwili jest on podejmowany przez saperów. Stąd mają pojechać do Tarnowa, gdzie taki stary pocisk znaleziono dziś rano, a następnie w okolice wsi Bacze Suche, gdzie niebezpiecznego znaleziska dokonano wczoraj. Brulińska zaznacza, że od chwili zgłoszenia znalezienia niewybuchu do czasu zabrania go przez samplerów każde takie  znalezisko jest pilnowane przez policjantów. 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę