Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

127 km/h przez wieś

Główne zdjęcie
Wielu kierowców taki znak ignoruje

Aż 10 kierowców straciło w weekend prawo jazdy w okolicy Łomży. Dokumenty zatrzymali im policjanci po tym, gdy stwierdzali przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Najszybsi byli motocykliści. Rekordzista wpadł przy 127 km/h. Taką prędkość miał przejeżdżając przez niewielką wieś Laski na terenie gminy Zbójna.

Rekordzista prędkości został zatrzymany w sobotę po godzinie 11. 46-latek z Szubina jechał motocyklem marki Honda. Miał młodszego o 5 lat kompana podróżny motocyklowej, który jechał BMW. Jemu policjanci zmierzyli prędkość  116 km/h. Pędzący motocykliści stracili na trzy miesiące prawa jazdy i muszą zapłacić mandaty po 400 zł. 
Okazuje się, że chwilę przed nimi policjanci w tych samych Laskach zatrzymali także pędzących przez wieś dwóch kierowców samochodów. Jeden jechał audi, drugi citroenem. Pierwszy został zatrzymany przy prędkości 110 km/h, drugi przy 109 km/h. Poza zatrzymaniem praw jazdy oby kierowcom policjanci wypisali mandaty na 500 zł. 
W sobotę także mieszkańca Łomży, który rankiem jechał przez Nowogród z prędkością 102 km/h. 

W niedzielę policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy trójce młodych kierowców. W Śniadowie dokument straciła 27-letnia kobieta z Dąbrowy Górniczej, która zbyt szybko jechała porsche. W Mątwicy wpadł 23-latek (112 km/h) z Rutek Kossaki , a w Nowych Kupiskach 25-latek (116 km/h) z województwa lubelskiego. Także oni poza utratą prawa jazdy otrzymali mandaty po 400 zł. 

Dwóch ostatnich weekendowych piratów drogowych dokumenty straciło w piątek. W Śniadowie  52-letni kierowca VW z powiatu otwockiego, a na Szosie do Mężenina 24-letni mieszkaniec  Łomży, który jechał audi.   

Nadmierna prędkość jest główną przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Niestety piratów drogowych jest coraz więcej. Jak podaje Urszula Brulińska z KMP w Łomży, tylko w tym roku policjanci zatrzymali już prawa jazdy 124 kierowcom, którzy w obszarze  zabudowanym jechali z prędkością  o ponad 50 km/h większą niż dozwolona. Przez cały ubiegły roku w ten sposób dokumenty utraciło „tylko” 128 kierowców. 

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę