Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Park Wodny nie dla wszystkich

Po ponad trzech miesiącach pracę wznawia Park Wodny. Są jednak znaczące zmiany w stosunku do sytuacji sprzed zamknięcia. Przede wszystkim to ograniczanie liczby użytkowników do 46 osób w części basenowej oraz obowiązkowe maseczki aż do przebieralni. - W chwili obecnej nie jest zalecane osobom po 60 roku życia korzystanie z usług obiektu. Na teren Parku Wodnego obowiązuje zakaz wstępu dla osób z jakimikolwiek objawami infekcji (…) – wskazuje MOSiR w nowych zasadach od dziś obowiązujących w Parku Wodnym.

Obie miejskie pływalnie – Pływalnia nr 1 przy ul. Ursyna Niemcewicza i „Park Wodny” przy ul. Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego – zostały zamknięte po wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenie epidemią. Dziś, po trzech miesiącach zamknięcia pracę wznawia Park Wodny. Czyny jest tak jak przed epidemią od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00 – 22.00, a w soboty i niedziele od 8.00 do 22.00.

Aby skorzystać z Parku Wodnego trzeba dostosować się do nowych, obowiązujących zasad.

 • Maseczki zakrywające usta i nos należy nosić w holu, przed i za kasami oraz w przebieralni. Maseczkę należy zostawić w rzeczach osobistych w szafce basenowej przed udaniem się pod prysznic. Osoby nie stosujące się do obowiązku noszenia maseczek we wskazanych miejscach nie będą mogły skorzystać z usług Parku Wodnego.
 • Obowiązuje dezynfekcja rąk przed wejściem oraz wyjściem z obiektu.
 • Limit osób przebywających w całej części mokrej obiektu został ograniczony do 63 osób. Oznacza to, że jednocześnie w części basenowej będzie mogło przebywać 46 osób oraz w Strefie SPA na I piętrze 17 osób.
 • Na jednym torze basenu sportowego o długości 25 m mogą przebywać jednocześnie maksymalnie 4 osoby. Na jednym torze basenu rekreacyjnego mogą przebywać jednocześnie maksymalnie 3 osoby. 
 • Obowiązkowe jest korzystanie z saun boso, bez bielizny kąpielowej, za wyjątkiem ręcznika.
 • Należy zachowywać w przestrzeniach ogólnodostępnych bezpieczną odległość od innych osób wynoszącą 2 metry.
 • Widownia jest zamknięta. Zakazane jest przebywanie publiczności także w holu oraz innych częściach obiektu.
 • Przypominamy również o stale obowiązujących zasadach przestrzegania higieny osobistej, o dokładnym umyciu ciała z użyciem mydła pod prysznicem przed wejściem do wody.
 • W chwili obecnej nie jest zalecane osobom po 60 roku życia korzystanie z usług obiektu.
 • Na teren Parku Wodnego obowiązuje zakaz wstępu dla osób z jakimikolwiek objawami infekcji, przeciwwskazaniami lekarskimi, oraz osobom których schorzenia mogą być niebezpieczne dla innych użytkowników, chorym z upławami, z otwartymi ranami i stanami zapalnymi skóry, plastrami i bandażami na ciele oraz osobom których stan higieny odbiega od ogólnie przyjętych norm. Obsługa Parku Wodnego ma prawo poprosić taką osobę o natychmiastowe opuszczenie obiektu.

Kierownictwo Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przekonuje, że kąpiel w basenie jest bezpieczna ponieważ zwykła procedura uzdatniania i dezynfekcji wody stosowana w pływalniach publicznych  jest wystarczająca dla zapewnienia odpowiedniej jakości mikrobiologicznej wody.  Woda w basenach posiada wystarczającą ilość podchlorynu, aby koronawirus nie przetrwał.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę