Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Z Łomży do Białowieży PKS-em

Sejmik Województwa Podlaskiego przyjął uchwałę, dzięki której ma zostać ponownie uruchomionych 21 połączeń autobusowych na terenie województwa podlaskiego. Na liście jest jedno z Łomży i dwa przez Łomżę. Realizująca na zlecenie władz województwa połączenia autobusowe spółka PKS Nova należy do samorządu województwa. To spółka która powstała po wchłonięciu przez PKS Białystok wszystkich innych PKS-ów w województwie podlaskim m.in. PKS Łomża.

Jak poinformował Urząd Marszałkowski w Białymstoku „ponowne uruchomienie” dotyczy tras, na których przewoźnicy zrezygnowali z przejazdów ze względu na zbyt małą liczbę pasażerów w związku z panującą pandemią COVID-19. Samorząd Województwa Podlaskiego przeznaczy na ten cel 9,8 mln zł, z czego 6,7 mln zł zostanie dofinansowane z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Umowę zrealizuje spółka PKS Nova i będzie ona obowiązywać do końca 2020 roku.

Na liście 21 połączeń autobusowych jedno jest z Łomży. To trasa do Białowieża przez Wiznę, Zawady, Jeżewo Stare, Tykocin, Choroszcz i Białystok.

 • Przez Łomżę przejadą także autobusy na dwóch innych odtwarzanych liniach: 
 • Kolno - Goniądz przez Łomżę, Wiznę, Zawady, Jeżewo Stare, Tykocin, Choroszcz i Białystok
 • Zambrów - Kolno przez Czerwony Bór, Łomżę i Mały Płock.

W regionie odtworzone mają być kursy autobusów także na trasie 

 • Zambrów – Szaciły przez Rutki Kossaki, Jeżewo Stare, Białystok, Supraśl, Kruszyniany;
 • Białystok - Zambrów przez Bokiny, Sokoły, Wysokie Mazowieckie;
 • Grajewo - Suwałki przez Podchoinki, Rajgród, Nowinka, Augustów;
 • Grajewo - Białystok przez Goniądz, Mońki; 

Realizująca na zlecenie władz województwa połączenia autobusowe spółka PKS Nova należy do samorządu województwa. To spółka która powstała po wchłonięciu przez PKS Białystok wszystkich innych PKS-ów w województwie podlaskim m.in. PKS Łomża. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę