Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 maja 2024 napisz DONOS@

Poselska zasługa?

Główne zdjęcie
Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży i Piotr Gliński, wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku po spotkaniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy z przedstawicielom 23 samorządów przez które przetoczyły się walki z nacierającą w 1920 r. ze wschodu Armią Czerwoną. Prezydent Duda wręczył samorządowcom tablice upamiętniające Bitwę Warszawską z 1920 roku. Jedna z nich trafiła do Łomży.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podtrzymało na kolejne dwa lata współfinansowanie Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Zgodnie z umową z 2018 roku na jej funkcjonowanie przeznacza 405 tys. zł rocznie, a miasto zobowiązało się do przekazywania kwoty ponad trzykrotnie wyższej. Teraz, jak poinformował ratusz, MKiDN po 405 tys. zł ma przekazywać także „od 2021 roku przez kolejne 2 lata”. W komunikacie zaznaczono, że „to również zasługa poseł na Sejm RP Aleksandry Szczudło”. Pracownicą biura nowej poseł jest żona prezydenta Łomży.

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży powstała w 1977 roku jako Łomżyńska Orkiestra Kameralna. Podpisana w 2018 roku roku umowa z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego zakładała „mecenat” Państwa do 31 grudnia 2020 roku, z możliwością jej przedłużenia na kolejne lata. W środę ratusz poinformował, że Filharmonia będzie dalej współfinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 
- Starania, które podjęliśmy przyniosły oczekiwany efekt. Nasza "perełka" jaką jest niewątpliwie filharmonia będzie nadal współfinansowana ze środków rządowych. Uważam, że jest to wielka nobilitacja dla nas wszystkich, a dzięki tym środkom nasi mieszkańcy będą mieli dostęp do jeszcze szerszej oferty kulturalnej – podała w komunikacie prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

„To również zasługa poseł na Sejm RP Aleksandry Szczudło, która podkreśla, że łomżanie powinni być dumni z Filharmonii Kameralnej” - czytamy w tym samym komunikacje. 

Aleksandra Szczudło (37 l.) mandat poselski zdobyła w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych. Pochodząca Ciechanowca parlamentarzysta mandat zdobyła z listy wyborczej PiS, na której znalazła się jako kandydatka Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. Od kilku miesięcy jej pracownikiem jest żona prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.  


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę