Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Startują ŁoKeR-y

Główne zdjęcie
Stacja rowerowa przy ul. Szmaragdowej

Dziś w Łomży ma zostać uruchomiony system Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej „ŁoKeR”. W tym roku do wypożyczenia będą 84 rowery dostępne na 14 stacjach rowerowych na terenie Łomży i jednej w Piątnicy. - Tym razem będą to rowery 4 generacji, które poza stacjami będzie można zwrócić w specjalnie wyznaczonych do tego strefach – podaje Łukasz Chełchowski w komunikacie ratusza.

System Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej ŁoKeR zostanie uruchomiony w naszym mieście już po raz trzeci. W 2019 roku mieliśmy prawie 27 tysięcy wypożyczeń rowerów, co jest progresem o prawie 5 tys. względem roku wcześniejszego. Zarejestrowanych było wówczas prawie 3,5 tys. użytkowników, czyli o ponad 1100 więcej niż przed rokiem. 
-  Z uwagi na obowiązujący wciąż stan epidemii stery rowerów będą dezynfekowane raz na dobę, ale mimo to osoby korzystające z jednośladów powinny używać rękawiczek i dezynfekować ręce – podaje  Łukasz Chełchowski.

Lokalizacja stacji: Bulwary, Teren sportowo - rekreacyjny na os. Konstytucji 3-go Maja, ul. Poznańska (PEPEES), ul. Studencka, Plac Kościuszki, ul. Zawadzka (Orlik), Centrum Handlowe 4 PLUS, Galeria Łomża, ul. Szmaragdowa, ul. Akademicka (PWSIiP), Hala Sportowa im. Olimpijczyków Polskich (SP 9), ul. Sikorskiego (Straż Pożarna), Al. Legionów (Aleja Park), Park Wodny przy ul. Wyszyńskiego, Piątnica (Gminny Ośrodek Kultury).

Operatorem systemu w tym roku jest firma Filfri Bikes. Aby wypożyczać miejskie rowery należy się zarejestrować w systemie (lomza.filfri.eu) wnosząc bezzwrotną „opłatę inicjalną” 19 zł. Pierwsze 15 minut jazdy jest bezpłatne, a później: 

  • Od 15 do 60 minuty – 1 zł
  • Od 61 do 120 minuty – 2 zł
  • Od 121 do 180 minuty – 3 zł
  • Każda następna godzina – 4 zł

Opłaty za poszczególne przedziały czasowe są sumowane.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę