Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 maja 2023 napisz DONOS@

Zakażenia w grajewskich płytach

Na dzień 10 czerwca 2020 r. mamy potwierdzone cztery przypadki z wynikiem pozytywnym, 25 osób z zakładu przebywają w kwarantannie. Jesteśmy w ścisłym kontakcie z lokalnym Sanepidem i stosujemy się do wszystkich jego zaleceń - przekazuje biuro prasowe Pfleiderer po zakażniach koronawirusem wśród pracowników zakładu w Grajewie. Spółka zapewnia, że skontaktowano się też ze wszystkimi osobami, które miały potencjalny kontakt z grupą ryzyka, i dla tych osób zostaną zakupione i wykonane testy na obecność COVID-19.

- Po uzyskaniu wyników będziemy podejmować dalsze decyzje. Badaniem zostaną objęte osoby, które zgodnie z wewnętrznymi procedurami firmy kwalifikują się na kwarantannę, a nie zostały przebadane przez Sanepid - czytamy w komunikacie Spółki.

Jednocześnie poinformowano o podjęciu szeregu działań mających na celu zapewnienie pracownikom Pfleiderer Polska Sp. z o.o. możliwie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w związku z pracą wykonywaną w trakcie epidemii, a także w celu dalszego ograniczenia rozprzestrzeniania się COVID-19.

- Od początku zagrożenia epidemicznego wdrożyliśmy szereg środków prewencyjnych, w tym wszystkie zalecane przez jednostki rządowe - podano wskazując:

1. Linia obszarowo wydzielona, na której pracowały osoby zakażone, poddana została dezynfekcji – w szczególności szatnie i pomieszczenia socjalne.

2. Wprowadziliśmy stałe systemowe działania dezynfekujące na obszarze całego zakładu.

3. Do odwołania wstrzymaliśmy wszystkie wizyty w zakładzie osób z zewnątrz. Jeśli były planowane jakiekolwiek spotkania, organizujemy je w trybie online.

4. Wszyscy pracownicy mają dostęp do maseczek jednorazowych oraz wielorazowych, płynu do dezynfekcji rąk, rękawic ochronnych i innych środków higieny osobistej. 

5. Wprowadziliśmy obowiązkowe badanie temperatury wszystkich wchodzących na teren zakładu (pomiar dokonywany przez pracowników ochrony) na zasadach dopuszczalnych prawnie.

6. Wdrożyliśmy rotacyjne przerwy w pracy w celu uniknięcia możliwości gromadzenia się większej liczby pracowników w tym samym czasie w tych samych miejscach.

7. Nawiązaliśmy kontakt ze szpitalem w Grajewie, w którym wykonywane są bezpłatne badania w następujących przypadkach: 

Występują objawy zakażenia (gorączka, kaszel, duszności), a lekarz po konsultacji decyduje, czy będzie wykonywany test, czy nie,

Sanepid wystawił skierowanie na badanie.

8. Ograniczyliśmy do minimum wszystkie wizyty osób spoza zakładu w fabryce w Grajewie. Wstęp osób postronnych – gości, podwykonawców, firm kurierskich, kierowców jest ściśle nadzorowany i ograniczony do niezbędnego minimum. Także wizyty wewnętrzne w ramach zakładów, a nawet poszczególnych wydziałów są ograniczone, wstrzymane lub zamienione na spotkania online.

Biuro prasowe Pfleiderer dodaje, że zakład w Grajewie funkcjonuje w reżimie sanitarnym, a realizacja zamówień odbywa się w sposób płynny.

- O zaistniałej sytuacji poinformowaliśmy również naszych klientów, zapewniając, że obowiązujące w Spółce i zakładzie w Grajewie procedury, umożliwiające sprawne przeciwdziałanie wszelkim sytuacjom kryzysowym, pozwolą nam w pełni zarządzić tą sytuacją i ugruntować wizerunek Pfleiderer Polska Sp. z o.o. nie tylko jako odpowiedzialnego pracodawcy, ale także solidnego, godnego zaufania partnera biznesowego - napisano w komunikacie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę