Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Badania na koronawirusa w miejskich żłobkach i przedszkolach

W przyszłym tygodniu mają zostać przeprowadzone „miejskie” badania na koronawirusa. Dwa tygodni temu radni miejscy przesunęli na nie 50 tys. zł, które planowano wydać wcześniej na dotacje dla właścicieli remontujących zabytkowe budynki w mieście. Jak przekazuje Łukasz Czech z ratusza badaniami zostanie objętych na początek 228 osób.

- W pierwszej kolejności przejdą je pracownicy żłobków, przedszkoli publicznych, Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej, Centrum Pieczy Zastępczej oraz Zespołu Szkół Specjalnych – podaje miejski urzędnik zaznaczając, że badania przeprowadzi Ogólnopolska Sieć Laboratoriów Analiz Medycznych ALAB laboratoria.

W ofercie ma ona m.in.: 

  • PAKIET PRZECIWCIAŁA COVID-19 
  • P/c przeciw wirusowi SARS CoV-2 w klasie IgG metodą ilościową
  • Wykrywanie przeciwciał koronawirusa SARS Cov-2 IgG/IgM - test immunochromatograficzny 


Punkt pobrań tej sieci laboratoriów jest także w Łomży, przy ul. Sybiraków. 

Łukasz Czech dodaje, że zamówione badania m.in. dla pracowników żłobków i przedszkoli to pakiet przeciwciała COVID-19 SARS CoV-2 IgG i IgM met. ELISA. Cena jednego takiego badania wynosi 170 zł. Wyniki mają być znane po 5 dniach roboczych.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej odpowiedzialny za edukację wiceprezydent Andrzej Stypułkowski mówił, że od przeprowadzenia takich badań wielu rodziców ma uzależniać decyzję o posłaniu dzieci do szkoły. Przekonywał, że z rozeznania runku jakie zrobiono wynika, że badanie na wykrycie przeciwciał koronawirusa kosztuje ok. 200 zł. Mówił, że wnioskowane do przesunięcia 50 tys. zł, ma być tylko częścią kwoty, która będzie na to wydatkowana. 
- Tysiąc takich badań spokojnie możemy przeprowadzić – mówił wiceprezydent. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę