Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Asfaltowa Dmowskiego od Legionów do Wojska Polskiego

Przebudowa niespełna 330 metrów ulicy kosztowała 2 i pół miliona złotych. Od kilku tygodni kierowcy mogą przejechać asfaltową ulicą Romana Dmowskiego od Legionów do Wojska Polskiego. We wtorkowe przedpołudnie wstęgę na nowej drodze przecinało 10 osób. O budowę takiej ulicy mieszkańcy okolicznych bloków prosili od... 40 lat – mówił Jacek Grzymała z Rady Osiedla.

Przebudowa 329 metrów ul. Romana Dmowskiego od bloku 2C od skrzyżowania z ulicą Kaktusową został zrealizowany w ramach inwestycji dofinansowanych z ubiegłorocznej edycji Funduszu Dróg Samorządowych. Miasto Łomża otrzymało wówczas ponad 22,5 mln zł na 12 zadań. 
-   Wcześniej, kiedy aplikowaliśmy o środki z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej mogliśmy starać się maksymalnie o dofinansowanie w kwocie 3 mln zł na jedną drogę gminną i jedną powiatową – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski podkreślając, że dzięki środkom z FDS inwestycji drogowych może być dużo więcej. 
Przebudowa ulicy Dmowskiego kosztowała ok. 2,5 mln zł, a z FDS pochodziła blisko połowa tej kwoty. Na otwarciu pierwszej w tym roku ulicy w Łomży był m.in. wicewojewoda Marcin Sekściński. Nawiązując do słów mieszkańców, o tym jak długo czekali na drogę, mówił, że Fundusz Dróg Samorządowych pozwala na realizację inwestycji drogowych długo wyczekiwanych przez mieszkańców. - Te wszystkie działania mają jeden cel, którym jest poprawa funkcjonowania naszych małych ojczyzn i bytowania naszych mieszkańców – mówił dodawał.

Nowa ulica ma nawierzchnie asfaltową, chodniki oraz parkingi z kostki brukowej. W ramach inwestycji wybudowano także kanalizację deszczową, linię oświetleniową, przebudowano kanał ciepłowniczy oraz dwa skrzyżowania. Inwestycje zrealizowała firma BIK Projekt. Zwykle po otwarciu wykonawca organizował „obiad” dla zapraszanych na otwarcie gości. Tym razem - jak wyjaśniał wiceprezydent Andrzej Garlicki -  ze względu na koronawirusa takiego poczęstunku nie było. W zamian prezes Robert Sakrżyński przekazał na ręce dyrektor Przedszkola Publicznego nr 2 „czek” na 3 tys. zł. 
- Zakupimy za te pieniądze sprzęt sprawnościowy na plac przedszkola na który dzieci oczekują – dziękowała dyrektor Maria Mikołajewska 

Na otwarcie ulicy przyjechali także m.in. poseł Lech Kołakowski, wicemarszałek Marek Olbryś i radny województwa Jacek Piorunek. Ulicę poświęcił ks. Marian Mieczkowski, proboszcz parafii katedralnej. Podkreślał, że wszystko co służy dobru wspólnemu jest dobre.   

Mieszkańcy okolicznych bloków cieszą z nowej jezdni i parkingów, które przy niej powstały. Przy okazji otwarcia upominają się także o kolejne działania władz miasta w tej części Łomży. Chcą np. budowy oświetlenia przy blokach, nowych koszy na śmieci, czy wyznaczenia więcej  miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.  

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę