Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Bezrobocie podskoczyło w Łomży

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu maja 2020 r. była ponad 10% wyższa niż w maju 2019 r. W stosunku do kwietnia poziom bezrobocia zwiększył się o 3,0% tj. 97 osób.

Na koniec maja 2020 roku liczba bezrobotnych zarejestrowanych w łomżyńskim PUP wyniosła 3318 osób. Bezrobotni z miasta Łomży stanowili 61,8% wszystkich zarejestrowanych osób  w urzędzie i było ich 2049. Przez cały maj do zatrudniaka zgłosiło się 323 nowych bezrobotnych, w tym 13 osób, które pracowało za granicą. W tym samym czasie do urzędu wpłynęło 115 ofert pracy (rok temu - 137), w tym oferty pracy subsydiowanej stanowiły 40,9% (w maju 2019 roku – 27,0%).
- Zanotowany wzrost bezrobocia związany jest m.in. z większą liczbą rejestracji osób bezrobotnych spowodowaną zwolnieniami pracowników w związku z pandemią koronawirusa, mniejszą liczbą podjęć pracy i ograniczeniem kierowania bezrobotnych na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu – podaje PUP Łomża komentując wzrost bezrobocia. 

Stopa bezrobocia na obszarze działania dla PUP w Łomży na koniec maja 2020 roku kształtowała się na poziomie 7,6%. Dla miasta Łomży stopa bezrobocia wyniosła 8,2% a dla Powiatu Łomżyńskiego – 6,7%.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę