Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Ranek słoneczny, a po południu burze

Główne zdjęcie
Budy Czarnockie 7.06.2020

Ponad 10 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni spało podczas burzy, która przed godziną 22 nadciągnęła nad Łomżę. Dziś poranek słoneczny, ale synoptycy na popołudnie znowu zapowiadają burzową atmosferę. Poniedziałek będzie bardzo ciepły. Do południa temperatura może wzrosnąć nawet do 28°C.

Jak określają to synoptycy Polska znajduje się w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Nad zachodnią połowę kraju napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie, wschodnia połowa pozostaje w znacznie cieplejszym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego. 

Po słonecznym poranku chmury nad regionem mają pojawić się już przed południe, ale pierwsze burze spodziewane są po godzinie 13. Prognozowana wysokość opadów podczas burz miejscami od 15 mm do 30 mm, a lokalnie do 40 mm, czyli 40 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi. Miejscami możliwy grad. W ciągu dnia wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, ale podczas burz znacznie silniejszy. Możliwe porywy wiatru nawet do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem, stopniowo po północy zanikające. Prognozowana wysokość opadów podczas burz lokalnie do 20 mm. Temperatura minimalna od 14°C do 16°C. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę