Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Okradli staruszkę na „wodociągowców”

Prawie 3 tysiące złotych skradli złodzieje 88-letniej mieszkance Łomży. Przyszli do mieszkania kobiety pod pretekstem zakręcenia wody na czas rzekomego remontu sieci. Wykorzystując łatwowierność starszej kobiety zabrali jej wszystkie oszczędności. Policjanci szukają złodziei i apelują o ograniczone zaufanie do obcych.

Do zdarzenia doszło wczoraj na jednym z łomżyńskich osiedli. Jak przekazuje Ewelina Szlesińska oficer prasowy KMP w Łomży do drzwi, mieszkającej samotnie 88-latki, zapukał mężczyzna podający się za pracownika spółdzielni. Pod pretekstem zakręcenia wody na czas rzekomego remontu sieci, wszedł do mieszkania i od razu ruszył w kierunku łazienki. Powiedział, że wody w kranach może nie być przez kilka dni. W związku z tym, polecił seniorce nalać wodę do wszystkich posiadanych pojemników. W mieszkaniu pojawiła się również kobieta, która oznajmiła, że pracuje wspólnie z mężczyzną. Nie podejrzewając niczego złego, 88-latka zajęła się gromadzeniem wody. „Fachowcy” pokręcili się po mieszkaniu i wyszli. Po pewnym czasie kobieta zorientowała się, że została okradziona ze swoich oszczędności. Po wizycie „wodociągowców” straciła około 2700 złotych. Teraz policjanci szukają złodziei i ostrzegają.  
- Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że przestępcy, aby zdobyć pieniądze, wykorzystują różne scenariusze. Mogą podawać się za policjantów lub członków rodziny, a także za pracowników różnych firm i instytucji – mówi Ewelina Szlesińska apelując również do bliskich osób starszych: zadbajcie Państwo o bezpieczeństwo seniorów. Powiedzcie im o zagrożeniach, uczulcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie Państwo na osoby starsze, by kontaktowały się z Wami i pytały o radę.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę