Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę... „jedynie w formie symbolicznej”

Główne zdjęcie
Łomżyńska Piesza Pielgrzymka (zdjęcie ilustracyjne)

W tym roku nie będzie „tradycyjnej” sierpniowej Pieszej Pielgrzymki z Łomży na Jasną Górę. Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski postanowił, że w tym roku, w związku ze stanem epidemii w Polsce, odbędzie się ona „jedynie w formie symbolicznej”. - Pielgrzymów naszej diecezji będzie reprezentować wyłącznie kilku kapłanów i 5 osób świeckich podążających szlakiem pątniczym – napisał biskup Stepnowski w specjalnym zarządzeniu w sprawie tegorocznej 36 PPŁ na Jasną Górę.

Oto treść tego zarządzenia: 

Biorąc pod uwagę stan epidemiczny w naszym kraju i wymogi sanitarne jakie się z tym wiążą oraz regulacje prawne, które wykluczają pielgrzymowanie w dotychczasowej formie, a także w trosce o dobro duchowe, bezpieczeństwo, zdrowie naszych diecezjan i wymogi organizacyjne, po konsultacjach z odpowiednimi władzami i przewodnikiem PPŁ zarządzam, że tegoroczna Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę odbędzie się jedynie w formie symbolicznej. Pielgrzymów naszej diecezji będzie reprezentować wyłącznie kilku kapłanów i 5 osób świeckich podążających szlakiem pątniczym. Jednocześnie zachęcam wszystkich dotychczasowych pielgrzymów i sympatyków do budowania wspólnoty pielgrzymkowej oraz łączności duchowej przy pomocy mediów diecezjalnych i pielgrzymkowych, które przygotują na ten czas odpowiedni program. Polecając obecną trudną sytuację i wszystkich zaangażowanych w dzieło pielgrzymowania opiece Maryi naszej Matki i Królowej z nadzieją na przyszłoroczne wspólne pielgrzymowanie z serca błogosławię.

 +Janusz Stepnowski
Biskup Łomżyński
Łomża, dnia 19 maja 2020 r.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę