Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Szybcy i... bez prawa jazdy

Główne zdjęcie
fot. KMP Łomża

Trzech kierowców straciło wczoraj prawa jady. Mężczyźni jechali z prędkością ponad 100 km/h w terenie zabudowanym, gdzie można było jechać maksymalnie 50 km/h.

Pierwszym ze zbyt szybkich był 32-latek, który VW Passatem jechał w niedzielny poranek drogą krajową nr 61 Łomża – Ostrołęka. Mieszkaniec Olsztyna został zatrzymany przez policjantów po godzinie 8.20, gdy przez Zaruzie koło Miastkowa jechał z prędkością 101 km/h.

Do zatrzymania drugiego pirata drogowego doszło w południe w Miastkowie. 54-letni mieszkaniec Warszawy Land Roverem jechał z prędkością 109 km/h.

Trzeci, którzy stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę to 30-letni mieszkaniec Łomży. Po godzinie 17.30 ulicą gen. Władysława Sikorskiego pędził Hyundaiem z prędkością 105 km/h.

Od pięciu lat w Polsce obowiązują przepisy, na mocy których za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, kierującemu zatrzymywane jest prawo jazdy na trzy miesiące. W praktyce policjant w czasie kontroli drogowej po stwierdzeniu takiego przekroczenia prędkości zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną formalnie zatrzymując dokument.   
Dodajmy że tylko w ubiegłym roku policjanci z Łomży zatrzymali 340 praw jazdy. W 128 przypadkach powodem zatrzymania dokumentu było przekroczenie prędkości powyżej 50km/h w obszarze zabudowanym. Częściej prawa jazdy tracili tylko pijani kierowcy. Tych w ubiegłym roku w Łomży i najbliższej okolicy zatrzymano 155.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę