Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Pijana Ukrainka pędziła w audi

Główne zdjęcie
Zrzut ekranu z videorejestratora, na którym zarejestrowane zostało wykroczenie przekroczenia prędkości przez kierowcę audi

Prawie 3,2 promila alkoholu miała w sobie 35–letnia Ukrainka, która kierowała audi i została zatrzymana przez policję za... przekroczenie prędkości. Kobieta wpadła w Rydzewie, na drodze krajowej 61. Wprost z drogi trafiła do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania pijanej kobiety doszło wczoraj po godzinie 15. Policjanci przejeżdżali przez Rydzewo w nieoznakowanym radiowozie z videorejestratorem. Kobieta w terenie zabudowanym jechała z prędkością powyżej 70 km/h. Gdy ją zatrzymali, okazało się, że 35-latka nie jest trzeźwa. Badanie wykazało, że obywatelka Ukrainy miała blisko 3,2 promila alkoholu w organizmie. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Zostało jej też zatrzymane prawo jazdy, a gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty, a później będzie musiała stanąć przed sądem.

Zorganizowana akcja
Audi pijanej Ukrainki było jednym ze 113 pojazdów, które zatrzymali do kontroli policjanci z łomżyńskiej „drogówki” podczas całodziennej akcji na ulicach Łomży i powiatu łomżyńskiego, w wyniku czego 92 kierowców dostało ponad 60 mandatów, punkty karne i pouczenia za niebezpieczne przekraczanie prędkości – informuje Urszula Brulińska, starszy inspektor KMP w Łomży. 

17 policjantów  prowadziło w Łomży i powiecie „kaskadowy” pomiar prędkości od godziny 6. rano do 22. w czwartek. Określenie to odnosi się do sytuacji, gdy na danym odcinku drogi dyżuruje kilka patroli drogowych. - Celem działań było egzekwowanie od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości, głównie na drogach o dużym natężeniu ruchu – wyjaśnia st. insp. Brulińska. - Nadmierna prędkość i nieprawidłowo wykonane manewry są głównymi przyczynami wypadków drogowych.

Kontrole kaskadowe mundurowi przeprowadzili, m.in., na ulicach:  Wojska Polskiego, Zawadzkiej, gen. Władysława Sikorskiego, Szosie do Mężenina, w Ratowie Piotrowie, Miastkowie i Śniadowie. Ponad dwie trzecie z 92 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość na drogach, dostało mandaty i punkty karne. Najwięcej z nich – za jazdę szybszą o 21 do 30 kilometrów na godzinę, co kosztowało po 100 lub 200 zł i po 4 punkty karne za wykroczenie. Ale trzech kierowców po jednej kontroli policyjnej nie wyciągnęło wniosków i zostało niebawem zatrzymanych „kaskadowo” przez kolejny patrol za to samo wykroczenie. Kolejne wypisywane stówki i kolejne 4 punkty na minusie... Za przekroczenia od 11 do 20 km – do 100 zł i 2 pkt.; od 31 do 40 km – 200 zł - 300 zł i 6 punktów. - Podczas czwartkowej akcji ważne były pouczenia: policjanci przypominali kierowcom, że ważna jest jazda z prędkością bezpieczną, kiedy kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem – tłumaczy st. inspektor KMP Łomża. - Sytuacje na drodze są bardzo często dynamiczne. Występują niebezpieczne wydarzenia, a wtedy kierowcy muszą natychmiast prawidłowo reagować -  kończy starsza inspektor apelując o rozsądek i przestrzeganie przepisów oraz ograniczone zaufanie do uczestników ruchu drogowego.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę