Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Odmrażanie ARiMR

W poniedziałek wszystkie biura powiatowe Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie podlaskim otwarte od godziny 7.30. zapowiada Iwona Chrapowicz z Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Łomży. Na miejscu rolnicy będą mogli załatwiać sprawy związane z rejestracją zwierząt, wnioskami inwestycyjnymi czy sprawy dotyczące działań premiowych.

Po wprowadzeniu w kraju stanu epidemii w związku z koronawirusem, od 16 marca 2020 r. ograniczona została możliwość bezpośredniego kontaktu z klientem w biurach powiatowych, oddziałach regionalnych i centrali ARiMR. Kontakt z pracownikami był możliwy jedynie zdalnie i dobywał się głównie przez internet m. in. aplikację eWniosekPlus, portal IRZplus, z zachowaniem możliwości złożenia dokumentów papierowych za pośrednictwem wrzutni. Po dwóch miesiącach zamknięcia zapadła decyzja o częściowym otwieraniu biur powiatowych i oddziałów regionalnych. 
- Najpierw chcemy umożliwić rolnikom załatwienie spraw paszportowych i zgłoszeń zwierzęcych, bo docierały do nas informacje, że to sprawiało rolnikom, w związku z obostrzeniami wywołanymi epidemią, największe trudności – mówi, przekazanym komunikacie, Tomasz Nowakowski, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 
Od najbliższego poniedziałku w standardowym trybie działać zaczną także Biura Wsparcia Inwestycyjnego i Biura Działań Premiowych w oddziałach regionalnych. 
Iwona Chrapowicz z Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Łomży zapowiada, ze wszystkie biura powiatowe Agencji w województwie podlaskim zostaną otwarte w standardowych godzinach pracy od 7.30 do 15.30. Przychodzący rolnicy będą kierowani do punktu obsługi klienta, które znajduje się w każdym z biur powiatowych. 
- Obsługa będzie się odbywała przy spełnieniu wymagań sanitarnych. Petenci będą musieli mieć maseczki na twarzy i rękawiczki na dłoniach, a przy wejściach do biur powiatowych będą wystawione płyny do dezynfekcji rąk – mówi Chrapowicz.  

Zgodnie z komunikatem ARiMR kolejnym etapem „odmrażania” Agencji będzie możliwość uzyskania pomocy technicznej w biurach powiatowych przy wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe. Nie podano kiedy miałoby to nastąpić. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę