Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 maja 2023 napisz DONOS@

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń - jak go zdobyć?

Kredyty gotówkowe to dla wielu osób w obecnej sytuacji jedno z narzędzi, które pozwala utrzymać stabilność finansową. Koronawirus uderzył przede wszystkim w tych, którzy nie posiadają poduszek finansowych, odłożonych środków, z których teraz można byłoby skorzystać. Wiele osób, które potrzebują obecnie wsparcia finansowego nie może się także pochwalić wysoką zdolnością kredytową. Z myślą o nich przypominamy o możliwości wzięcia kredytu gotówkowego bez zaświadczeń.

 1. Kredyty gotówkowe w czasach epidemii
 2. Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń
 3. Jak wybrać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Kredyty gotówkowe w czasach epidemii

Kredyty gotówkowe w czasach epidemiiKredyty gotówkowe to dla wielu osób obecnie jedno z częściej rozważanych rozwiązań. Pracownicy branż, których działalność została właściwie "zamrożona" liczą oczywiście na wsparcie państwa, natomiast część z nich potrzebuje środków na życie lub niezbędne zakupy już teraz. W takiej sytuacji sięgnięcie po kredyt gotówkowy wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem. Oczywiście jeśli jesteś pewny, że za miesiąc otrzymasz środki finansowe, wrócisz do pełnej aktywności zawodowej i zaczniesz normalnie zarabiać, zamiast kredytu gotówkowego możesz wziąć chwilówkę, natomiast nie jest to rozwiązanie, które poleca się wszystkim. Jeśli nie jesteś pewny, jak szybko pojawią się przychody, kiedy będziesz mógł znów zarabiać, rozważ wniosek o kredyt gotówkowy, którego termin spłaty jest znacznie dłuższy niż ma to miejsce w przypadku chwilówek. Co jednak zrobić, jeśli nie masz wysokiej zdolności kredytowej lub masz na koncie niespłacone zobowiązania?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń w Getmoney można dokładnie sprawdzić, porównać, zestawić ze sobą i wybrać najlepszą ofertę. Wiele osób nadal uważa, że kredyt gotówkowy bez zaświadczeń nie jest możliwy do uzyskania. Natomiast obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele ofert, które nie wymagają składania jakichkolwiek zaświadczeń. Podstawą oceny jest wniosek składany najczęściej online przez klienta. Po jego wysłaniu pracownik banku lub firmy pożyczkowej weryfikuje klienta w bazach takich jak: Biuro Informacji Kredytowej, Biura Informacji Gospodarczej, Krajowy Rejestr Długów. Po obliczeniu zdolności kredytowej i zweryfikowaniu danych klienta, otrzymuje on odpowiedź z danymi dotyczącymi umowy i sposobu uwierzytelnienia konta, na które następnie przesyłane są pieniądze. Etap weryfikacji w bazach kredytobiorców i dłużników można jednak pominąć. Na rynku dostępne są tzw. kredyty bez weryfikacji, pożyczki bez BIK. Zasada ich przyznawania jest analogiczna, jak w przypadku tradycyjnego kredytu gotówkowego, tyle tylko że firma pozabankowa (banki nie udzielają takich pożyczek) nie dokonuje weryfikacji w takich bazach lub wybiera te o ograniczonym zasięgu. Podstawą weryfikacji staje się więc przede wszystkim wniosek kredytobiorcy. Szanse otrzymania takiej pożyczki są więc znacznie większe. Trzeba jednak zaznaczyć, że takie pożyczki są oczywiście droższe, mają wyższe oprocentowanie, potencjalne odsetki również są o kilkanaście procent wyższe. Warto więc najpierw spróbować uzyskać tradycyjny kredyt gotówkowy. Czasami jednak dłużnicy nie mają wyjścia i korzystają z kredytów bez BIK.

Jak wybrać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Przy wyborze kredytu gotówkowego warto skorzystać z pomocy różnego rodzaju rankingów i porównywarek internetowych, takich jak https://www.get-money.pl/aktualności/finanse/kredyt-gotówkowy-bez-zaświadczeń. Strony poświęcone kredytom gotówkowym

 • pozwalają dość szybko zorientować się z dostępnej na rynku ofercie kredytów
 • zwalniają z konieczności przeglądania strony każdego banku i firmy pożyczkowej osobno
 • dają obraz tendencji, wysokości oprocentowania, ogólnych kosztów kredytu
 • informują o dodatkowych elementach, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze konkretnej propozycji.

Oczywiście nie oznacza to, że decyzję należy podejmować jedynie na podstawie tego typu zestawień. Zawsze należy wybranej ofercie przyjrzeć się bardzo szczegółowo, poprosić o wzór umowy, dokładnie go przeczytać, sprawdzając, czy nie ma tam ukrytych dodatkowych kosztów. Koniecznie należy również zapoznać się z potencjalnymi odsetkami i karami wynikającymi z niedopełnienia warunków umowy.Rankingi i porównywarki kredytów gotówkowych służą pomocą z poznaniu rynku, natomiast ostateczna decyzja co do wyboru rozwiązania zależy przede wszystkim od ciebie. Dlatego też podczas podejmowania ostatecznych decyzji zwróć koniecznie uwagę na:

 • wysokość oprocentowania i RRSO
 • to, czy oprocentowanie jest stałe czy zmienne
 • jakie będą całościowe koszty kredytu
 • jak podział ratalny proponuje kredytodawca
 • jaka będzie wysokość pojedynczej raty
 • czy umowa nakłada dodatkowe zobowiązania na kredytobiorcę (np. obowiązkowe ubezpieczenie).

Przede wszystkim oceń jednak warunki kredytu w odniesieniu do własnych możliwości finansowych. Przeanalizuj, czy spłata raty w odpowiednich odstępach czasu będzie możliwa, czy takie zadłużenie nie będzie dodatkowym obciążeniem dla budżetu. Zastanów się, czy masz gwarancję zdolności spłaty wszystkich rat w przewidzianym umową terminie. Pamiętaj, że kredyt może ci zostać przyznany nawet przy bardzo niskiej zdolności, ale ostatecznie to ty go musisz spłacić.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę