Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Pogoda w kratkę

Główne zdjęcie
Opady deszczu w maju zanotowane przez stację IMGW w Marianowie koło Piątnicy

Wczoraj w okolicach Łomży spało ponad 10 mm deszczu. Tyle zanotowana stacja IMGW w Marianowie koło Piątnicy. Od początku maja suma opadów wynosi 31 mm, co oznacza, że na każdy metr kwadratowy ziemi spało w tym czasie ponad 30 litrów wody. Kilka deszczowych dni prawiło wilgotność przesuszonej w kwietniu ziemi, ale synoptycy dla rolników nie mają jeszcze dobrych prognoz. Nocą w całym województwie podlaskim spodziewają się przygruntowych przymrozków.

Dyżurny synoptyk Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Białymstoku Tomasz Siemieniuk wydał ostrzeżenie przed przymrozkami, którym nadął pierwszy w trzystopniowej skali stopień zagrożenia. Synoptyk prognozuje od godz. 23:00 dnia 07.05.2020 do godz. 07:00 dnia 08.05.2020 lokalnie spadek temperatury do 0°C, a przy gruncie do -3°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określił na 80%. 

Pogoda na dziś i jutro
Dziś w całym województwie podlaskim synoptycy spodziewają się więcej słońca niż chmur, ale miejscami zachmurzenie może wzrastać do dużego z możliwością wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 13°C do 15°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie małe, okresami bezchmurnie. Nad ranem lokalnie silne zamglenie. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C, przy gruncie spadki temperatury do -3°C. Wiatr słaby, jedynie początkowo okresami umiarkowany i porywisty, północno-zachodni.

W piątek w regionie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i lokalnie słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę