Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@

Materac piankowy, sprężynowy czy hybrydowy - jaki rodzaj materaca wybrać?

Niezależnie od tego, czy materac będzie użyty w zupełnie nowym łóżku, czy może dana osoba zdecydowała się tylko na wymianę starego, wybór tego odpowiedniego to zawsze skomplikowana kwestia. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, z których każdy charakteryzuje się innymi cechami, takimi jak twardość, kształt czy rodzaj użytego materiału. Obecnie najpopularniejszymi rozwiązaniami są materace piankowe, sprężynowe lub stanowiące połączenie tych dwóch koncepcji, czyli materace hybrydowe. Na co konkretnie warto się jednak zdecydować? Poznaj, czym charakteryzują się dane typy materaców i na który warto się zdecydować.

Jakie zalety ma materac piankowy?

Coraz częściej spotykanym modelem w wielu sklepach z meblami czy tymi specjalizującymi się w dystrybucji łóżek i materacy są materace piankowe. Jak sama nazwa wskazuje, różnią się one od tradycyjnych materacy sprężynowych wypełnieniem – metalowe elementy zastąpiono miękką pianką, która w łatwy sposób dopasowuje się do ciała użytkownika, zapewniając właściwe podparcie dla wszystkich wrażliwych punktów. Do tego może zostać pokryty powłoką wykonaną z laminatu, dzięki czemu dłużej pozostanie świeży, a bakterie czy inne drobnoustroje nie będą się na nim rozwijać.

Materac piankowy marki Hilding może zostać dobrany wedle gustów użytkownika, a dzięki zastosowaniu kilku rodzajów pianki (termoelastyczna, wysokoelastyczna, poliuretanowa albo zwykła) znalezienie właściwego modelu będzie znacznie ułatwione. W połączeniu z materiałami odpornymi na zużywanie dają pewność, że materac piankowy wytrzyma zalecane 7 lat, po których należy dokonać wymiany ze względów higienicznych.

4lomza.pl 2.jpg

Materac sprężynowy – tradycyjne rozwiązanie z szeroką opcją wyboru

Powszechnie stosowane materace sprężynowe charakteryzują się szeroką dostępnością. Dzięki nowoczesnym technikom produkcji i znacznie lżejszym, a przy tym wytrzymalszym materiałom, modele te cieszą się dużą popularnością zwłaszcza wśród osób potrzebujących solidnej konstrukcji na lata. W większości przypadków materace sprężynowe są twarde i przeznaczone dla osób o wadze powyżej 90 kg.

Obecnie popularnymi modelami są tzw. materace kieszonkowe, w których sprężyny umieszczane są w specjalnych, płóciennych przegródkach. Im więcej sprężyn znajduje się się w danym materacu, tym jest on miększy – użytkownik sam może wybrać stopień twardości dostosowany do jego indywidualnych potrzeb. Popularnymi modelami materacy tego typu są te ze sprężynami typu bonell, luxpocket czy wspomniane już sprężyny kieszeniowe wykonane z elastycznego, acz wytrzymałego drutu. Na stronie Sleepmed dostępnych jest wiele różnych modeli, w tym te marki Hilding, która znana jest z dbałości o swoje produkty.

Materac hybrydowy, czyli połączenie sprawdzonych rozwiązań z nową technologią

Obecnie jednak wielu użytkowników decyduje się na rozwiązanie, które połączy dwie poprzednie idee, czyli materace hybrydowe. Dzięki zastosowaniu wytrzymałych i lekkich elementów metalowych wykonanych ze stali sprężynowej przekładanych do tego miękką i elastyczną pianką. Ze względu na swoją przystępną cenę i wytrzymałość materace hybrydowe są wybierane przez osoby z problemami ze stawami – rehabilitacja kręgosłupa wymaga często specjalistycznych narzędzi, jak choćby łóżka z opcją regulacji wysokości czy kąta nachylenia.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę