Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Od środy rusza Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży

Z radością informujemy, że od 6 maja (środa) 2020 r. wszystkie placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej, Wypożyczalnia dla Dorosłych, Oddział dla Dzieci, Oddział Zbiorów Specjalnych i filie, zostaną otwarte dla naszych czytelników. Póki co biblioteka będzie funkcjonowała wyłącznie jako wypożyczalnia, limitem osób korzystających jednocześnie i... kwarantanną na oddawane książki.

Biblioteki w Polsce zostały zamknięte w połowie marca w związku z wprowadzeniem w kraju stanu zagrożenia epidemią. Teraz Rząd zgodził się na ich otwarcie, ale z zachowaniem rygorów sanitarnych. Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży na otwarcie wprowadziła nowe zasady korzystania z placówek:

1. Biblioteka będzie funkcjonowała wyłącznie jako wypożyczalnia.

2. W bibliotece może przebywać maksymalnie jeden czytelnik na stanowisko obsługi. Pozostali czytelnicy proszeni będą o czekanie na zewnątrz naszych agend, w bezpiecznej od siebie odległości.

Ilość czytelników, którzy będą mogli korzystać jednocześnie z bibliotek to:

  • Wypożyczalnia dla Dorosłych – 2 osoby,
  • Oddział dla Dzieci, Oddział Zbiorów Specjalnych, Filie Nr 1, 2, 4 , 6  – 1 osoba

3. Czytelnik wchodzący do biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki i zdezynfekowania rąk.

4. Czytelnie i stanowiska komputerowe nie będą udostępniane dla czytelników. Nie ma możliwości wypożyczenia czasopism.

5. Czytelnicy nie mają wolnego dostępu do półek, zbiory biblioteczne podaje wyłącznie bibliotekarz.

6. Wszystkie książki zwrócone przez czytelników poddawane są kwarantannie. Sprawi to, że nasze zbiory będą całkowicie bezpieczne.

7. Zachęcamy czytelników do składania zamówień na zbiory biblioteczne: telefonicznie oraz za pomocą maila. Usprawni to obsługę (będzie szybciej i bezpieczniej).

8. Wszystkie placówki biblioteczne otwarte będą od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00–17:00, jednak będzie obowiązywała 30-minutowa przerwa przeznaczona na dezynfekcję, w czasie której biblioteka będzie nieczynna:

  • poniedziałek – piątek w godz. 11:00 -11:30 i 14:00-14:30
  • w sobotę biblioteki będą nieczynne.

9. Wszystkie wydarzenia kulturalne zostają zawieszone do odwołania.

10. Nie będzie także możliwości korzystania z toalet w budynkach biblioteki.

Podjęte ograniczenia, które są niezbędne ze względów bezpieczeństwa, mogą wydłużyć czas obsługi czytelników. Dlatego kierwnictwo Biblioteki prosi o wyrozumiałość, cierpliwość oraz dostosowanie się do nowych zasad.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę