Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Trochę padało... i popada

Główne zdjęcie
Synoptyczna prognoza pogody dla Łomży. (źródło: IMGW-PIB / pogpdynka.pl)

W pierwszy majowy weekend w Łomży spadło cztery razy więcej deszczu niż przez cały kwiecień. Tylko wczoraj opad wyniósł ponad 5 mm, podczas gdy w kwietniu w sumie 3,6 mm. Póki co deszcz nawilżył tylko wierzchnie warstwy gleby, ale synoptycy zapowiadają kolejne opady.

Karolina Kierklo, synoptyk dyżurny z Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku po słonecznym dniu, z temperaturami od 15°C do 17°C, na późne popołudnie i wieczór w zachodniej części województwa podlaskiego, czyli w regionie łomżyńskim, wzrost zachmurzenia do dużego i możliwe słabe, przelotne opady deszczu. 
Większe opady w regionie możliwe są w drugiej połowie nocy, która też będzie ciepła do 7°C. 

Jeszcze więcej deszczu powinno spaść we wtorek. Synoptyk na dzień prognozuje duże z większymi przejaśnieniami, a okresami opady deszczu, zwłaszcza przelotne. Lokalnie możliwe są też słabe burze, w trakcie których miejscami może spaść do 10 mm.

Jutro będzie chłodniej niż dzisiaj. Temperatura maksymalna od 10°C lokalnie na północnym zachodzie do 16°C lokalnie na południowym wschodzie. Wiatr rano słaby, później na ogół umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W czasie burz możliwe porywy do 55 km/h.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę