Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Wyjątkowo suchy kwiecień się kończy. Trochę ma popadać

Główne zdjęcie
Synoptyczna prognoza pogody dla Łomży na najbliższe dni z długim majowym weekendem. (źródło: IMGW-PIB / pogodynka.pl)

Wczoraj po południu Narew w okolicy Łomży zeszła poniżej 100 cm. To poziom jaki notowany jest w suche lata. Do zanotowanego rekordu płytkości brakuje już tylko 32 cm. Niski poziom rzeki dobitnie uzmysławia jak sucho jest w regionie. Od początku miesiąca w Łomży spały tylko 3,1 mm deszczu. To ponad 10 razy mniej niż normalnie.

Wskaźnik wilgotności gleby w powiecie łomżyńskim. Czerwona linia wskazuje wilgotność warstwy 7-28 cm, a niebieska warstwy 28-100 cm. (źródło: http://agrometeo.pogodynka.pl/)
Wskaźnik wilgotności gleby w powiecie łomżyńskim. Czerwona linia wskazuje wilgotność warstwy 7-28 cm, a niebieska warstwy 28-100 cm. (źródło: http://agrometeo.pogodynka.pl/)

Bark kwietniowych opadów deszczu, które zwykle wynosiły ok. 35 mm spowodował, że szybko spada nie tylko poziom wody w Narwi, ale także wilgotność ziemi. Ta wierzchnia warstwa gleby, na głębokości od 7 do 28 cm na ternie powiatu łomżyńskiego ma teraz ok. 25% wilgotności. Jeszcze w połowie marca wynosiła ona 80%. 

Trochę popada
Póki co synoptycy nie prognozują dużych opadów deszczu, ale zapowiadają niewielkie. Pierwsze, słabe i miejscowe być może wystąpią już dziś wieczorem wraz ze wzrostem zachmurzenia. Nieco większe szanse na niewielki deszcz będą jutro nad ranem i w ciągu dnia. Na jutro synoptycy podają, że możliwe będą burze w czasie których suma opadów lokalnie może wynieść do 15 mm.

Także w kolejnych dniach – również w majówkę - w regionie możliwe będą niewielkie opady.  

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę