Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Pijana za kółkiem

Niemal dwa i pół promila alkoholu w organizmie miała 41-letnia kobieta, która jechała mazdą. Mieszkankę Łomży w sobotnie południe zatrzymał inny, trzeźwy kierowca, który wezwał policję.

Kompletnie pijana kobieta jechała z Łomży w kierunku Szosy do Mężenina. Widząc jej niebezpieczne manewry na drodze i podejrzewając, że kobieta może być nietrzeźwa inny kierowca zajechał jej drogę uniemożliwiając dalsza jazdę. Gdy na miejsce dojechali wezwani policjanci podejrzenia potwierdziły się. Pani wydmuchała 1,18 mg alkoholu w litrze powietrza, co przelicza się na niemal 2 i pół promila alkoholu w organizmie.   

Policjanci chwaląc reakcję kierowcy, który uniemożliwił pijanej kobiecie dalsza jazdę wskazują, że ciągle w naszym regionie są osoby, które po alkoholu prowadzą samochody.   W sobotę w nocy zarzynano w Łomży 27-letniego mieszkańca miasta, który jechał BMW, który mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a w niedzielę po godzinie 18. na terenie gminy Nowogród 48-letniego kierowce VW golfa, który jechał mając w sobie blisko 2 promile alkoholu.  

Pijanej trójce kierowców grożą surowe kary.  Za jazdę pod wpływem alkoholu można trafić do więzienia nawet na 2 lat. Poza tym są orzeka zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat i karę pieniężną od 5000 zł do 60 000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę