Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Szykują się na targ

Pracownicy MPGKiM przygotowują miejskie targowisko „pod wiatą” na ponowne otwarcie. Handel ma tu powrócić w poniedziałek rano po niemal 40 dniach od zamknięcia.

W piątek zdemontowano „tymczasową” ściankę jaką ustawiono kilka miesięcy wcześniej oddzielając targowisko do budowanego obok dworca autobusowego. Cały plac targowiska ma być ogrodzony barierkami z jednym wejściem dla klientów od strony ulicy Dworcowej. Stragany na placu targowym mają być tak jak wcześniej – bez jakichś dodatkowy limitów handlujących. Jedyna zmiana dotyczy handlujących w pierwszej alejce od strony torowiska. Oni zwykle ustawiali swoje samochody na przyległym parkingu i prowadzili sprzedaż częściowo z pojazdów. Teraz, w związku z wygrodzeniem całego targowiska także oni będą zobowiązani do wjazdu na plac targowy.  
Na chodnikach pomiędzy rzędami, które zajmą sprzedawcy wyznaczany jest „system kolejkowy” wskazujący wymagane minimalne odległości pomiędzy kupującymi. Tych na całym targowisku ma być jednocześnie nie więcej niż 130. 
Chcący zrobić tu zakupu będą wpuszczani od godziny 7. rano, a całe targowisko ma działać do godziny 14. 

Tradycynie największy ruch na miejskim targowisku w Łomży był we wtorki i piątki. To tzw. "dni targowe" zarezerwowane od dawien dawana dla Łomży.   

W poniedziałek wraz z targowiskiem ponownie ma ruszyć także Miejska Hala Targowa. W niej jednorazowo będzie mogło przebywać do 90 kupujących. Wejście do obiektu będzie możliwe jedynie od strony dworca autobusowego.  

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę